Stal Sanok - Legia Warszawa 2:1

Źródło:

19.09.2006 05:37

(akt. 24.12.2018 21:56)

Drużyna Legii Warszawa nie podołała wyzwaniu, jakim było przejście Stali Sanok. Ekipa <b>Dariusza Wdowczyka</b> przegrała z ostatnim zespołem czwartej grupy trzeciej ligi i w kompromitującym stylu zakończyła swoją tegoroczną przygodę z Pucharem Polski na 1/16 finału tych rozgrywek. Tak wcześnie w rywalizacji o to trofeum legioniści nie odpadli od dawna. Kibice, wierzący w odrodzenie swego zespołu w meczu z Wisłą Płock otrzymali kubeł lodowatej wody na głowy od swoich piłkarzy. Nie pierwszy raz...
Stal Sanok - Legia Warszawa 2:1 Badowicz (37. minuta), Gryboś (76. min.) - Radovic (73. min.) żółte kartki: Niemczyk i Kuzicki (Stal) oraz Roger (Legia) Składy: Legia: Jan Mucha - Grzegorz Bronowicki, Herbert Dick, Mamadou Balde, Edson - Sebastian Szałachowski (46' Miroslav Radović), Łukasz Surma, Junior, Tomasz Kiełbowicz (46' Roger Guerreiro) - Piotr Włodarczyk, Michal Gottwald (46' Elton Brandao) Stal: Dawid Pietrzkiewicz - Rafał Okas, Marcin Gawłowicz (Dariusz Jęczkowski), Piotr Łuczka, Mariusz Sumara - Piotr Badowicz (Rafał Nikody), Maciej Kuzicki, Daniel Niemczyk, Marek Węgrzyn - Paweł Kosiba, Ireneusz Gryboś Przebieg meczu: Trwa pierwsza połowa. Po 25 minutach gry cały czas jest 0:0. Zdecydowanie przeważa Legia, która pewnie prowadzi grę i konstruje akcje. Szczególnie aktywny jest Sebastian Szałachowski. Przy odrobinie szczęscia Legia mogłaby już prowadzić 1:0 ale Piotrowi Włodarczykowi zabrakło dosłownie centymetrów by umieścić głową piłkę w siatce. Po Włodarczyku widać, że się bardzo stara, próbuje strzałów z dystansu i rozgrywania akcji. Niestety popełnia też błędy niecelnie podając do partnerów. Po akcji Kiełbowicza i Szałachowskiego strzela Junior ale piłka mija bramkę. Dobrze w obronie spisuje się Herbert Dick i Mamadou Balde. Rozegranie z klepki Szałachowskiego i Gottwalda ale kolejny błąd i piłkarze gubią się tuż przed bramką rywali. Po szybkiej akcji Kiełbowicza legioniści już trzeci raz na spalonym. 37 minuta gry. Niestety po prostopadłym podaniu ze środka boiska Piotr Badowicz strzela między nogami Jana Muchy dając Stali prowadzenie. Włodarczyk już czwarty raz na spalonym. Legia ciśnie ale wszystko kończy się w polu karnym Stali. Włodarczyk po podaniu Juniora sam na sam z bramkarzem ale strzela w słupek! Koniec pierwszej części spotkania. Początek drugiej połowy. Zdenerwowany trener Dariusz Wdowczyk zdecydował się na trzy zmiany w składzie wojskowych. Schodzą Sebastian Szałachowski, Michal Gottwald, Tomasz Kiełbowicz, a w ich miejsce pojawiają się Roger Guerreiro, Miroslav Radović i Elton Brandao. Linia obrony Stali Sanok sprawuje się bez zarzutu co chwila łapiąc legionistów na spalonym. Tym razem spalił Edson. Atakuje zespół Legii Surma podaje do Włodarczyka ten do Serba i Radović na kolejnym spalonym. Doskonałe podanie z głębi pola od Herberta Dicka do Piotra Włodarczyka, ale ten znów będąc w doskonałej sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafia strzelając piłką trzy metry nad bramką. Cały czas atakuje Legia, dośrodkowuje Radović ale niepilnowany Roger nie trafia w bramkę. Tym razem Stal w ataku, dobra interwencja Edsona, podanie do przodu ale znowu legioniści na spalonym. Roger podaje do Juniora, ten odgrywa do Eltona, ale Brazylijczyk marnuje dogodną sytuację. Zmiana w zespole Stali, schodzi jedyny zdobywca gola w tym meczu grający z numerem 8 Piotr Badowicz, żegnany przez kibiców z Sanoka gromkimi brawami. W jego miejsce wchodzi gracz z numerem 9 Rafał Nikody. Kolejny spalony Legii tym razem zagapił się Elton. Junior zablokowany na 16 metrze przez obrońców Stali. 73 minuta spotkania po podaniu Włodarczyka, Surma strzela ale piłkę wybija bramkarz Stali, gola dla Legii zdobywa z najbliższej odległości wprowadzony po przerwie Miroslav Radović. Po kontrze Stali bramkę zdobywa Ireneusz Gryboś. Jakieś nieprozumienie między Bronowckim i Eltonem. Piłkarzy Legii uspokaja Herbert Dick. Faul Rogera, do kónca meczu zostało niespełna 8 minut. W ataku Sanok. Legia zaczyna się gubić. Paweł Kosiba po ładnym rajdzie strzela na bramkę Jano Muchy ale niecelnie. Kolejny atak Stali sytuacje ratuje Herbert Dick. Kontra Legii ale fauluje Radović. Przy piłce zawodnicy Stali Sanok. Szanse Legii z każdą sekundą są coraz mniejsze. Przypomnijmy, że drużyna Stali zajmuje ostatnie miejsce w swojej lidze. Roger z autu do Juniora. Junior wywalczył rzut rożny. Jedna z ostatnich okazji dla Legii do wyrównania. Włodarczyk odgrywa do Rogera Guerreiro na 16 metr, ale ten kompromituje się strzelając z pierwszej piłki zupełnie niecelnie. Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu spotkania. Bronowicki do Włodarczyka, ten do Rogera, Brazylijczyk do Surmy ale kapitan Legii traci piłkę. Kontra Stali. Surma w polu karnym Stali przejął piłkę, ale trafia w słupek!! Sędzia spotknia kończy mecz. Legia przegrała i zakończyła swoją przygodę z tegoroczną edycją Pucharu Polski. Coś niedobrego dzieje się w zespole Legii. Dzisiejsza kłótnia Bronowickiego z Eltonem zdaje się potwierdzać pogłoski o tym, że konflikt między piłkarzami w Legii trwa. Twardy orzech ma teraz do zgryzienia Dariusz Wdowczyk. Jak zachowają się po tym spotkaniu włodarze Legii? Czy zachowają cierpliwość? Jedno jest pewne drużyna Legii potrzebuje wstrząsu.