News: Przegląd sekcyjny: Rekord Polski w strzelectwie

Studenci strzelili w złoto, podium w Pucharze Polski

09.06.2014 09:40

(akt. 05.01.2019 10:21)

Zawodnicy CWKS Legia Warszawa Sekcja Strzelecka zdobyli trzy złote i jeden srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Polski rozgrywanych w ostatni weekend maja w Krakowie, Myślenicach i Bydgoszczy. Tomasz Bartnik, reprezentujący Legię i Wojskowa Akademię Techniczną wygrał strzelanie w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów (622,6 pkt. i finał 207,8) oraz w konkurencji karabin dowolny 3x40 (1165 pkt.). Srebrny medal Bartnik zdobył w konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc ( 593 pkt.). W strzelaniu do rzutków w konkurencji skeet 125 złoty medal wywalczył Łukasz Szum (87 i finał 13 rzutków), reprezentujący Legię i Szkołę Główną Handlową.

Z kolei w miniony weekend w Zielonej Górze odbyły się trzecie zawody Pucharu Polski, w których nie zabrakło oczywiście legionistów. Miejsca na podium wywalczyli Maciej Wojtasiak, Marta Barszczak, Maciej Morawski, Kinga Kowalik, Natalia Ruszkowska i Piotr Szuszczyński.