Szachtar Donieck - Legia 1:0

Źródło:

09.08.2006 11:07

(akt. 25.12.2018 05:49)

W pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów uległa Szachtarowi Donieck 0:1. Jedyną bramkę strzelił w 39 minucie meczu z rzutu karnego <b>Elano</b>. "Jedenastka" została podyktowana po faulu <b>Dicksona Choto</b>, który ewidentnie był... poza polem karnym. Niewiele brakowało, aby <b>Łukasz Fabiański</b> dosięgnął piłkę. W pierwszej połowie legioniści dali zepchnąć się do obrony, w drugiej śmielej zaatakowali. Jednak było to zbyt mało, aby udało się zdobyć wyrównująca bramkę. Najlepsze okazje mieli <b>Piotr Włodarczyk</b> oraz <b>Michal Gottwald</b>. Najlepszymi zawodnikami Legii bez wątpienia byli jednak Choto oraz Fabiański.<br><br><a href=fotoreportaz.php?id=413 class=link>Tutaj znajdziecie zdjęcia</a><br><a href=http://relacja.legia.net class=link target=blank> Relacja minuta po minucie</a>.
Skład Szachtara: Dmytro Shutkov - Razwan Rat, Mariusz Lewandowski, Tomas Hubschmann, Darjio Srna - Francesco Matuzalem, Luis Fernandinho, Anatolij Timoszczuk, Julius Aghahowa (63' Ciprian Marica) - Elano Blumer (57' Jadson), Brandao (80' Oleksij Bielik) Skład Legii: Łukasz Fabiański - Wojciech Szala, Dickson Choto, Hugo Alcantara, Edson Luiz Da Silva - Sebastian Szałachowski, Łukasz Surma, Aleksandar Vuković (82' Mamadou Balde), Roger Guerreiro - Piotr Włodarczyk (74' Miroslav Radović), Elton Brandao (65' Michal Gottwald).