Szkoci ukarani przez UEFA. Część Ibrox będzie zamknięta

Piotr Kamieniecki

Źródło: Rangers FC, UEFA

23-08-2019 / 14:38

(akt. 23-08-2019 / 15:20)

UEFA ukarała Rangers FC. Część stadionu Ibrox będzie zamknięta w trakcie rewanżowego meczu z Legią Warszawa.

Rywal Legii Warszawa w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy został ukarany przez UEFA (UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body) za mecz wcześniejszej fazy rozgrywek, gdy Rangers FC mierzyli się z St. Joseph's z Gibraltaru. Federacja zdecydowała się na taki krok wobec incydentów ze strony kibiców szkockiej drużyny, które delegat określił mianem "rasistowskich zachowań" oraz "okrzyków sekciarskich". 

Szkocki klub poniesie konsekwencje w trakcie rewanżowego spotkania z Legią Warszawa. Rangers FC muszą wyłączyć z użytku nie mniej niż 3000 miejsc - taka część stadionu będzie zamknięta dla lokalnych fanów. Rywale wicemistrzów Polski nie poinformowali, które miejsca czy sektory pozostaną puste - taka decyzja ma zostać podjęta wkrótce. 

Zdaniem szkockich mediów, klub z Glasgow na braku możliwości sprzedaży wspomnianej liczby biletów, straci około 100 tysięcy funtów.

Komentarze (25)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~AntykatolicyzmPrecz
 • 3 / 0
Aha, i nie piszcie po lewacku o jakichś sekciarskich okrzykach. To był po prostu ANTYKATOLICYZM!
No pewnie że masz rację. Tocniecjezt porawnosc polityczna a sprowadzenie katolicyzmu do sekty.
Swoją drogą skąd taka bojowa postawa z Nickiem? Wg mnie Katolicyzm religia jak każda inna mogą być can i jak i przeciwnicy.
Podpułkownik
 • 1 / 0
kierownik, nie mieszaj wiary z piłką a poprawność polityczną możesz sobie wytknąć gdzie chcesz.
~FareKare
 • 1 / 0
Jeśli śpiewali w Warszawie, zgłosić, bedzie in groziło zamknięcie stadionu. Ale nie na mecz z nami bo tak szybko decyzji chyba nie podejmą. Przy kolejnej recydywie, czyli w meczu rewanżowym bedzie im groziło wyrzucenie z pucharów, czyli awans przy zielonym stoliku tym razem może być nasz i o dziwo za rasizm odpadł by nasz rywal :D
Śmieszna kara
~ja
 • 1 / 0
niezła ściema uefy
Nas by już wyrzucili z pucharów.
Pamiętacie co było kiedyś po ajaxie?

A oni mają zamknąć 3000, a tyle to będą miały bufory.
Major
 • 1 / 1
Kara nijaka ale to pierwszy taki wybryk ze strony kibicow Rangers F.C. Uefa na początku tez nas łagodnie traktowała ale to się zmieniło jak wyszliśmy z nimi na wojne. Czasem warto odpuścić dla świętego spokoju. Nie wiadomo czy nie będzie kar od Uefa za okrzyki "Fuck UEFA" Aż tego się boje.
~brat
 • 1 / 0
Proponuje zrobić 3000 miejsc buforowych i po problemie. Swoją drogą 3000 miejsc na 50000 stadionu to śmiech na sali. Pseudokary. Nam zamknęli raz całą Żyletę, czyli prawie 1/3 stadionu.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Qufa ale kara, wow 3tys miejsc! F…UEFA
Generał broni
 • 4 / 0
Kara praktycznie żadna .
Pułkownik
 • 6 / 0
jak widać są równi i równiejsi, zresztą zawsze tak było. np tacy Włosi mieli zawsze luz w UEFA. Jeżeli ktoś będzie w okolicach Rzymu to zapraszam na mecz Lazio :-)))
Ciekawe czy UEFA ukarze kiedyś kogoś za zachowania lewicowe i promowanie zachowań skrajnie lewackich ?
w Livorno jeszcze lepiej tam same komuchy ,nawet się z tym nie kryją
Major
 • 5 / 1
Na meczach w Izraelu nawet nie kryją się z symbolami komunistycznymi.
Jest to przykre, ale takie niestety mamy czasy w Europie gdzie komuchy rządzą i ustalają zasady gry. Patriotów wyzywają od faszystów kiedy oni sami przejawiają zachowania typowo faszystowskie. Tolerancje mają tylko dla tych co myślą tak jak oni czyli PO "komuszemu" .
Pułkownik
 • 6 / 0
pamiętacie zapewne oprawę "Legia dżihad" obraza na cały świat. W tym czasie w sektorze kibiców gości powiewano flagami do złudzenia przypominającymi symbole komunistyczne. Mnie się to kojarzy wrogo, szczególnie w takim mieście jak Warszawa.
3k to malutko, bardzo łagodnie ich potraktowali jak na zarzut rasizmu. Jakby zamknęli im ze 2 trybuny, to pewnie nasi kibice by ich zakrzyczeli i gralibyśmy przy atmosferze jak na Ł3. To też pokazuje, że lepiej takich atrakcji swojemu klubowi nie fundować, bo w naszym wypadku pewnie zamknęliby cały stadion.
~:)
 • 5 / 1
Puste będą sektory buforowe i sektor gości i po sprawie.
No to Szkotów potraktowali bardzo łagodnie. Zarzuty rasizmu są jednymi z najcięższych przewinień - Legii z tego powodu zamykali cały stadion.
Recydywa.
~Ja
 • 0 / 0
No to zamkną sektor gości i bufory. Akurat wyjdzie 3000 :)
Przyzwyczaiłem się, że jak widzę informację o karach, to dotyczy ona Legii. Miła odmiana;-) No ale i na nas przyjdzie czas za race... Oby tylko za race!
Podporucznik
 • 7 / 2
Przy tak dużym stadionie, to dopiero ich ukarali. Legii wyłączyli by całą trybunę lub nawet zamknęli stadion. Fuck UEFA.
~Dominik
 • 1 / 0
Recydywa jest karana dużo bardziej niż pojedyncze występki. Tak samo i w sądach.
Major
 • 0 / 2
A nie bierzesz pod uwagę tego, że co mecz to coś kumaci muszs odj***c. Mecz z Dortmundem niczego nie nauczy.
jfk,
to też racja, ale my, nie oszukujmy się, też mamy już kilka takich wpadek. A rasistowskie teksty są naprawdę poniżej krytyki...
Pozdrawiam