Taktyczne popołudnie

Piotr Jóźwiak

Źródło: Legia.Net

26-06-2012 / 19:44

(akt. 14-12-2018 / 15:10)

Popołudniowy trening stał pod znakiem szlifowania taktyki. Trener Jan Urban dosadnie tłumaczył zawodnikom, w jaki sposób powinni się poruszać po boisku, jak należy wyprowadzić piłkę z własnej połowy i co musi zostać spełnione, by każdą akcję móc zakończyć strzałem. W roli klasycznej „dziesiątki” został ustawiony Danijel Ljuboja, który od początku zgrupowania wykazuje spore chęci do gry twarzą w kierunku bramki oraz do… biegania.

Zgodnie z przewidywaniami, rekonwalescenci Dickson Choto oraz Ivica Vrdoljak ćwiczyli indywidualnie wraz z Juanem Iribarrenem. Po krótkiej rozgrzewce i rozciąganiu obaj piłkarze pracowali na specjalnych trampolinach, na których żonglując wzmacniali kolana, pachwinę i torebki stawowe. – Panowie, macie teraz razem odbić piłkę 30 razy – polecił Cesar Sanjuan. – Ile!? – nie dowierzali „Dixi” i „Ivo”. Pierwsza próba nie powiodła się, lecz za drugim razem bez większych problemów uzyskali oczekiwany wynik. – Bardzo dziękuję – Choto podziękował za współpracę, by przejść do kolejnych zadań.

Zdjęcia z treningu - kliknij tutaj


Znów ciężko trenowali bramkarze. Krzysztof Dowhań wespół z panem Lucjanem Bruchczym strzelali na bramkę, a golkiperzy wili się jak w ukropie. – Ej, „Kici”, nie oszukuj Dusana! – zaśmiał się trener „Kapelusz”, kiedy ten zamiast po dalszym słupku, wbrew założeniom, posłał piłkę obok zdezorientowanego Dusana Kuciaka. – Ja wiem, że pan trener mnie nie chciał oszukać – odparł Słowak, czym tylko sprowokował swojego opiekuna do dalszej rozmowy. – „Duszi”, „Kici” jest przyzwyczajony, że jak bramkarz leci w jeden bok, to on – pach – podcineczka, i piłka ląduje po krótkim. Te 182 gole same się nie strzeliły – wyjaśnił puszczając oko.


Po serii ćwiczeń taktycznych legioniści przeszli do „dania głównego”, które stanowiła gra wewnętrzna na zmniejszonym polu. „Deser”, czyli starcie z Metalistem Charków, 3. drużyną ligi ukraińskiej – dopiero jutro. Dziś zdecydowanie najkorzystniej prezentował się Michał Żyro, autor dwóch bramek i bohater kilku groźnych akcji. Warto również pochwalić dwóch filigranowych skrzydłowych – Aleksandra Jagiełłę oraz Jakuba Koseckiego, którzy wygrywali wiele pojedynków jeden na jednego, ale najbardziej imponowali agresją w grze. Niespodzianką, już pod kątem najbliższego sparingu, byłaby obecność w wyjściowym składzie Wojciecha Lisowskiego. Próbowany podczas treningów na prawej, swojej nominalnej stronie, dziś zebrał wiele pochwał walcząc po przeciwnej flance. Co ciekawe, miejsce w pierwszej linii zajął Michał Kucharczyk, który o wyjściową jedenastkę rywalizuje z doświadczonym Markiem Saganowskim.

Komentarze (19)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Havoc
 • 0 / 0
nie wiem jak Wam ale mi od dłuższego czasu jak widzę migawki P. Lucjana z treningów zostaje niedosyt! Panowie z mojej strony prośba. Mamy żywą legendę naszego klubu! Pokazujmy ją częściej!
~kamil1
 • 0 / 0
Wreszcie Kucharczyk na szpicy. Na skrzydłach z braku laku, powinni rywalizować Żyro z Jagiełłą -( lewe) i Kosecki z Żurkiem ( prawe).
Zdjęcie nr 34. Zwróćcie uwagę jak rozciąganie wykonuje Suler a jak pozostali zawodnicy. Albo to lenistwo albo brak sprawności.
~esiwu
 • 0 / 0
brawo Panie Lucjanie ;D
ma ktoś adresy jeszcze jakiś akcji Pana Lucka,był gdzieś filmik jak z wolnego strzela...
~vladcs
 • 0 / 0
Redakcjo, jak na treningach radzi sobie Albert Bruce?
~frrr
 • 0 / 0
dokladnie to samo mnie ciekawi
~swirek wampirek
 • 0 / 0
Redakcjo Janek musi na czymś jechać bo nawet ja nie jestem tak wiecznie ucha chany:) możecie to sprawdzić?!;)
~brawo!
 • 0 / 0
brawo Trenerze! Kucharczyk na szpicy, Ljuboja cofnięty, czyli tam, gdzie powinni grać. Bardzo dobrze.
~asd
 • 0 / 0
redakcjo komu Rado pokazał "faka" ?
Podporucznik
 • 0 / 0
koledze, który rzucił w niego piłką i trafił gdy leżał na murawie. Po chwili obaj się z tego śmiali
Generał dywizji
 • 0 / 0
A to ...j nie kolega. ;-)
~btbw
 • 0 / 0
zaraz się pewnie okaże, że Kucharz na szpicy zacznie bramki strzelać.
~asd
 • 0 / 0
daj mu Panie Boże
~ja
 • 0 / 0
2 lata temu, grając w ten sposób strzelił 5 bramek i może to jest jego miejsce. Jest szybki, potrafi wychodzić na prostopadłe podania i znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Na skrzydło brakuje mu umiejętności wygrania pojedynku jeden na jeden i brak celnych dośrodkowań.
~Leon zawodowiec
 • 0 / 0
zdjecie nr 35

o co biega?
~btbw
 • 0 / 0
Rado zmarszczony fuckiem kogoś pozdrowił :)
~Dzynek
 • 0 / 0
Ciekawe ustawienie z przodu:

Kucharczyk
Jagiełło - Ljuboja - Kosecki

Dwa "wiatraki" na skrzydłach i Kucharczyk na szpicy (czyli tam gdzie być powinien) do wykańczania akcji,albo od szybkich skrzydeł, albo od prostopadłych piłek od Ljuboji.

Na papierze wygląda to ciekawie.
~Leon zawodowiec
 • 0 / 0
na 2 lige ok
~Dzynek
 • 0 / 0
Zobaczymy w sparingach. Teraz można/trzeba takich rozwiązań próbować.