Tur Ochota mistrzem Ligi Fanów

Źródło: ligafanow.pl, Legia.Net

25.06.2012 23:18

(akt. 14.12.2018 15:15)

Tur Ochota po czertach latach wraca na nam szczyt i zdobywa w dramatycznych okolicznościach mistrzostwo Ligi Fanów. To był mistrzowski remis dla Tura w derbach Ochoty. Pojedynek zgromadził na obiekcie sportowym około 200 osób z czego ponad połowa to sami kibice z Ochoty. Doping zarówno z jednej jak i drugiej strony był niesamowity, śpiewy, tańce, petardy, race, nawet na boiskach drugoligowych nie ma takiej oprawy.

Zdjęcia z ostatniej kolejki Ligi Fanów - kliknij tutaj

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy Tur Ochoty którzy już w 20 sekundzie meczu prowadzili po strzale z dalekiej odległości Michała Jelińskiego. Agresywni żeby myśleć o mistrzostwie musieli jednak to spotkanie wygrać więc ruszyli do ostrych ataków aczkolwiek na przerwę Tur schodził z jedno bramkowym prowadzeniem. Po przerwie obecni mistrzowie Ligi Fanów jeszcze bardziej przycisnęli dzięki czemu najpierw wyrównali a za dosłownie 5 minut później już prowadzili 2:1. Tur jednak się nie poddał, a decydującego gola strzelił po składnej akcji z tzw. szczupaka. Remisu 2:2 już nie dał sobie wydrzeć, tak samo jak i upragnionego mistrzostwa. Pojedynek mógł się podobać aczkolwiek to co zgotowali kibice było wisienką na torcie.

W II lidze swój pierwszy, historyczny tytuł mistrza świętować może już drużyna Woli United. W ostatnim meczu chłopaki z Woli po dramatycznym pojedynku pokonali obecnego lidera Scorpion Władysławów 3:2, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej. Spotkanie dwóch najlepszych zespołów w II lidze na początku przypominało tzw. szachy ale po pierwszej bramce wszystko odwróciło się o 180 stopni. Akcja za akcja, kontra za kontrę, strzał za strzał i tylko dzięki bardzo dobrej dyspozycji obu bramkarzy nie było gradu goli.

Zakończenie sezonu - Przypominamy wszystkim drużynom, że zakończenie sezonu odbędzie się 30 czerwca (sobota) o godzinie 16:00 w restauracji ConfashionSport Bar znajdujący się na ul. Moliera 6. Dla każdej drużyny mamy jak zwykle standardowy upominek zatem prosimy kapitanów o przybycie wraz z drużyną na rozdanie naród. Na pewno będzie jakieś darmowe piwko, ale tylko dla 250 pierwszych osób.

Nowy sezon 2012/2013 - Dostępna jest już oferta na nowy sezon 2012/2013. Prosimy o potwierdzenie udziału w następnym sezonie gdyż musimy wiedzieć ile ostatecznie drużyn będziemy musieli szukać do naszych rozgrywek. Ogólnie zainteresowanie Ligą Fanów w ostatnimi czasy bardzo wzrosło, o nasze rozgrywki pytają się drużyny grające w innych ligach piłkarskich tak więc w przyszłym sezonie jeżeli się uda postaramy się powiększyć ligę aż do 16 zespołów.

Organizatorzy zapraszają do nowe drużyny do zapisów w następnym sezonie 2012\2013. Aktualna oferta dostępna na www.ligafanow.pl