U-17: Rumunia pokonana, gol Szczepaniaka

Źródło: 90minut.pl

24.08.2023 13:00

(akt. 24.08.2023 13:13)

Reprezentacja Polski U-17, prowadzona przez Rafała Lasockiego, wygrała 3:2 z Rumunią w ostatnim meczu Turnieju o Puchar Syrenki i zwyciężyła w całych zawodach. W wyjściowym składzie znalazło się dwóch zawodników Legii, czyli Jakub Adkonis (asysta drugiego stopnia przy golu na 1:1) oraz Mateusz Szczepaniak, który w 47. minucie zdobył bramkę na 2:1. Skrzydłowy przechwycił piłkę przed polem karnym, minął rywala, zbiegł na lewą nogę i oddał płaski strzał z 14. metra w prawy, dolny róg.

Adkonis i Szczepaniak grali odpowiednio do 59. oraz 79. minuty, wówczas byli zmieniani. Pozostali zawodnicy "Wojskowych", czyli Michał Bobier (bramkarz) i Stanisław Gieroba (napastnik), oglądali mecz z ławki.

U-17: Polska – Rumunia 3:2 (1:1)
Popielec (42. min.), Szczepaniak (47. min.), Mazurek (68. min.) – Gaina (31. min.), Toma (52. min.)

Żółte kartki: Dziewiatowski – Cotor, Gaspar

Polska: Jeleń – Potulski, Kriegler, Szwiec – Szczepaniak (79' Izunwanne), Adkonis (59' Mazur), Dziewiatowski, Popielec (79' Jasiak), Mazurek (90' Jaroszuk) – Pietuszewski (59' Jakóbczyk), Stankiewicz (78' Baniowski).

Rumunia: Ungureanu – Buse, Cotor, Manolache (57' Burlacu) – Gaspar, Petculescu, Laszlo (80' Stana), Toma (81' Bosneag), Ilas – Barbulescu (57' Ionita), Gaina (66' Padurariu).