U-17: Wygrana z Chorwacją. Gole Włodarczyka, bramka Kwiatkowskiego

Maciej Ziółkowski

Źródło: 90minut

10-02-2020 / 16:48

(akt. 10-02-2020 / 21:36)

Prowadzona przez Marcina Dornę reprezentacja Polski do lat 17 wygrała 4:0 z Chorwacją w ostatnim meczu towarzyskiego turnieju rozgrywanego w hiszpańskiej La Mandze. To zwycięstwo zapewniło biało-czerwonym pierwsze miejsce w zawodach.

Dwie bramki dla Polaków zdobył piłkarz Legii, Szymon Włodarczyk, napastnik w drugiej połowie nie wykorzystał rzutu karnego, opuścił boisko w 74. minucie. Całe spotkanie rozegrali kolejni zawodnicy stołecznego klubu: Ariel Mosór oraz Jakub Kwiatkowski, który strzelił pierwszego gola w meczu. W podstawowym składzie znalazł się też nowy gracz klubu z Łazienkowskiej, Jakub Kisiel. Pomocnik zszedł z murawy tuż przed przerwą. Warto dodać, iż po zmianie stron na placu gry pojawił się były bramkarz Legii, Jakub Ojrzyński, który obecnie reprezentuje Liverpool. 

U-17: Polska - Chorwacja 4:0 (4:0)
Kwiatkowski (5. mim.), Gerbowski (12. min.), Włodarczyk (20. min., 39.min.)

Żółte kartki: Simić, Marusić, Katinić

Polska: Bąkowski (46' Ojrzyński) - Tomal (46' Malec), Balcewicz, Mosór, Kwiatkowski - Kołtański (65' Sezonienko), Kisiel (45' Kaczmarski), Łęgowski (65' Kusztal), Gerbowski (85' Wilak), Fornalczyk (65' Misztal) - Włodarczyk (74' Chrupałła)

Chorwacja: Zadro (65' Kolić) - Katić (65' Rukavina), Braun (46' Bungić), Marusić, Cvijanović (65' Letaj) - Kanizaj, Cubelić (65' Katinić), Krolo (46' Jakopović), Saranić (46' Vidović), Lucić (46' Romac) - Simić.

Komentarze (8)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
  • 0 / 0
Dlaczego zszedł Kisiel ,kontuzja ?
Mosór i Włodar to prawdziwe nadzieje naszej drużyny, powoli chcemy ich widzieć w 1 drużynie
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Ktoś ma dane ilu piłkarzy z reprezentacji u-17 jest z danych klubów ekstraklasy?
4-0 z Chorwacją? Konkretnie. Chciałbym doczekać chwili gdy pierwsza reprezentacja tak powiezie Chorwatów.
Oby tak dalej. Młodzi rozwijają się niesamowicie a młody Włodarczyk, jak tak dalej pójdzie, przebije z pewnością ojca !!!
Generał brygady
  • 3 / 0
No, panie Młody Włodar, oby tak dalej! Będąc ostrożnym optymistą, mam nadzieję, że już niedługo w ataku Legii zrobi się tłoczno. :-)
Major
  • 4 / 0
Turniej wygrany w cuglach, a brakowało 2 najlepszych piłkarzy i liderów tej reprezentacji - Cielemęckiego i Kozłowskiego z Pogoni.
Coś ruszyło w szkoleniu i scoutingu. W rocznikach 98-08 mamy mnóstwo talentów na niespotykaną dotąd skalę. Wielu na codzień gra na zachodzie.
Hiszpanów, Niemców, Anglików czy Francuzów ciężko będzie w najbliższym czasie dogonić. Ale od piłki reprezentacyjnej oczekuję w latach 20 i 30 ogrywania takich drużyn jak Chorwacja, Dania, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Rosja regularnie i nie tylko awansów na duże imprezy, ale meldowania się w fazie pucharowej.
Generał broni
  • 5 / 0
Kisiel grał:))))))