U-17: Wygrana z Gruzją, piękny gol Gieroby z połowy boiska

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

22.08.2023 19:10

(akt. 22.08.2023 19:21)

Reprezentacja Polski U-17, prowadzona przez Rafała Lasockiego, wygrała 4:2 z Gruzją w pierwszym meczu Turnieju o Puchar Syrenki. Świetnie zagrał Stanisław Gieroba, który wszedł na boisko tuż po przerwie. Napastnik Legii strzelił dwa gole i miał asystę. Mateusz Szczepaniak i Michał Bobier, kolejni zawodnicy "Wojskowych", pojawili się na murawie odpowiednio w 80. oraz 87. minucie. Inny piłkarz stołecznego klubu, Jakub Adkonis, oglądał spotkanie z ławki.

W 67. minucie Dominik Sarapata wbiegł w pole karne z lewej strony, Stanisław Gieroba pokazał się do gry na wycofujące podanie, zawodnik Górnika Zabrze zdecydował się płasko zagrać wzdłuż boiska. Piłka odbiła się od Saby Asanidze i Igora Stankiewicza, i trafiła do niepilnowanego napastnika Legii, który skutecznie uderzył z prawej nogi, z 8. metra.

W 79. minucie Polacy założyli wysoki pressing, rywal zagrał wprost pod nogi Gieroby, który pięknie, technicznie uderzył z połowy boiska, skutecznie lobując bezradnego Asanidze.

W końcówce Gieroba miał jeszcze asystę. Zawodnik Legii otrzymał piłkę (40. metr od bramki rywali), obrócił się, podprowadził ją i płasko, prostopadle podał w "szesnastkę" do Patryka Mazura, który ustalił wynik meczu (4:2).

Na zakończenie turnieju Polacy zmierzą się z Rumunią (24 sierpnia, godz. 11:00, Sulejówek).

U-17: Polska Gruzja 4:2 (1:1)
Jakóbczyk (36. min.), Gieroba (67. min., 79. min.), Mazur (84. min.) – Culaia (26. min.), Choroiszwili (82. min.)

Żółte kartki: Stankiewicz, Pietuszewski, Gieroba – Doltmurziewi, Charebaszwili, Glunczadze, Amisulaszwili, Salia, Culaia
Czerwona kartka: Glunczadze (66. minuta, Gruzja, za drugą żółtą)

Polska: Pruchniewski (87' Bobier) – Jaroszuk (87' Kriegler), Potulski, Dziewiatowski – Baniowski (80' Szczepaniak), Sarapata, Pruszko (46' Mazur), Jasiak (80' Popielec), Jakóbczyk (71' Pietuszewski) – Izunwanne (46' Gieroba), Stankiewicz

Gruzja: Asanidze – Gwasalia, Glunczadze, Amisulaszwili, Charebaszwili – Elisaszwili (81' Kutateladze), Ratiani (81' Czubinidze), Culaia, Salia, Gogilaszwili (58' Czikowani) – Doltmurziewi (68' Choroiszwili).