U-19: Awans Polaków, występy legionistów

Źródło: 90minut.pl

20-11-2018 / 16:15

(akt. 02-12-2018 / 11:21)

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała 1:4 z Serbią w trzecim spotkaniu turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy. Jedyny gol dla biało-czerwonych padł po samobójczym uderzeniu Vanji Zvekanova. Przez całe spotkanie na placu gry przebywał wypożyczony z Legii do Radomiaka Radom, Mateusz Kochalski. Golkiper opuścił murawę w 88. minucie, gdy zastąpił go Paweł Sokół. Z kolei Kacper Wełniak, napastnik stołecznych rezerw, zameldował się na boisku w 68. minucie, gdy zastąpił Huberta Sobola.

Polacy we wcześniejszych spotkaniach zremisowali z Irlandią Północną i pokonali Kazachstan. To dało im drugie miejsce w grupie premiowane awansem. Drużyna prowadzona przez Dariusza Gęsiora okazała się lepsza od Irlandczyków dzięki bilansowi bramkowemu.

Polska - Serbia 1:4 (1:2)
Zvekanov (25. min. - s.) - Kiwior (9. min. - s.), Vlahović (36. min., 53. min.), Terzić (49. min.)

Żółte kartki: Michalski (Polska) - Sehović (Serbia)

Polska: Kochalski - Michalski (46' Tabiś), Nawrocki, Kiwior, Grabowski - Łoś (42' Młyński), Bogusz, Kisiel, Żurawski (68' Poręba), Skóraś - Sobol (68' Wełniak).