News: Rafał Makowski wrócił do treningów

U-19: Nowa pozycja Makowskiego, dobre występy Szerszenia i Wieteski

16.04.2015 14:14

(akt. 04.01.2019 13:17)

W środę przebywająca na konsultacji szkoleniowej reprezentacja Polski do lat 19 rozegrała w Sulejówku mecz sparingowy ze Zniczem Pruszków. Drugoligowiec do przerwy prowadził 2:1 i taki wynik utrzymał się do końca spotkania. W drużynie biało-czerwonych wystąpili zawodnicy Legii Warszawa – Rafał Makowski oraz Mateusz Wieteska, a także wypożyczony do OKS-u Otwock Sebastian Szerszeń. Powołany wcześniej Robert Bartczak ostatecznie nie pojechał na kadrę z powodu kontuzji.

W pierwszej połowie Makowski wraz z Wieteską stworzyli duet środkowych obrońców, natomiast po zmianie stron ten pierwszy został przesunięty do środka pomocy. To ciekawy manewr - selekcjoner Rafał Janas wychowanka akademii Legii widzi bowiem właśnie w drugiej linii, co wczoraj się sprawdziło. 18-latek zdecydowanie korzystniej prezentował się grając wyżej, popisał się kilkoma przerzutami i prostopadłymi podaniami – w tym jednym do Szerszenia, który zagrał w drugiej połowie meczu. Mimo nieznacznej porażki, Janas wydawał się zadowolony z poziomu, jaki zaprezentowali jego zawodnicy. Dodajmy, że był to ostatni moment, by pokazać się selekcjonerowi – w połowie maja w Bośni odbędzie się turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy U-19.