U-20: Porażka z Czechami, grał Tobiasz

Źródło: 90minut.pl, Legia.Net

28.03.2022 17:55

(akt. 28.03.2022 18:29)

Reprezentacja Polski do lat 20 prowadzona przez Miłosza Stępińskiego przegrała 0:2 z Czechami w wyjazdowym meczu Elite League. W drugiej połowie na murawie pojawił się Kacper Tobiasz, który jest wypożyczony z Legii Warszawa do I-ligowego Stomilu Olsztyn.

Golkiper nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy straconym golu, który padł po wykończeniu dośrodkowania z rzutu rożnego. Zawodnik z rocznika 2002 popisał się kilkoma interwencjami, warto wspomnieć o jego bardzo dobrej paradzie z 89. minuty. Wówczas wybronił groźne uderzenie z 18. metra w kierunku dalszego słupka. Wcześniej wyłapał też dwa strzały z bocznych sektorów pola karnego (w ciągu niecałych 90 sekund), a także udanie piąstkował po centrze z kornera.

U-20: Czechy – Polska 2:0 (1:0)
Icha (30. min.), Firbacher (60. min.)

Czechy: Stejskal – Kozeluh (63' Jaron), Donat, Vlcek, Suchomel – Pech (90' Matys), Kristan (80' Pudhorocky), Icha (80' Jonas), Ritter (62' Novak), Sigut (46' Kozak; 90' Silhart) – Firbacher (62' Svoboda)

Polska: Bieszczad (46' Tobiasz) – Paluszek (46' Szymański), Łopata, Szcześniak (66' Tkocz) – Żukowski, Struski (46' Kałuziński), Łakomy (76' Bieroński), Pyrka (46' Szymczak), Piła (46' Kobacki), Gołębiowski (46' Iskra; 83' Talar) – Zjawiński (66' Gerbowski).