Cezary Miszta

U-21: Porażka z Niemcami, Polska nie zagra na Euro. Występ Miszty

07.06.2022 19:55

(akt. 07.06.2022 21:16)

Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała u siebie 1:2 z Niemcami w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy U-21, co sprawiło, że straciła szanse na awans do turnieju finałowego. Całe spotkanie zagrał bramkarz Legii Warszawa, Cezary Miszta.

Jeśli chodzi o Cezarego Misztę, to w 24. minucie wyszedł z bramki, a następnie uprzedził Faride Alidou, wybijając piłkę na połowę Niemców. Parę chwil później przepuścił strzał Youssoufy Moukoko, ale nie miał większych szans na skuteczną interwencję. Błąd popełnił Ariel Mosór, który niedokładnie zgrał futbolówkę głową. Dopadł do niej napastnik Borussii Dortmund, który znalazł się po lewej stronie "szesnastki" (11. metr), miał przed sobą tylko golkipera Legii i pokonał go po mocnym uderzeniu na bliższy słupek.

Zawodnik "Wojskowych" dużo podpowiadał, gestykulował, chwalił kolegów za dobre decyzje. W 83. minucie 20-latek wybronił potężny strzał rywala zza pola karnego, lecz niecałe 60 sekund później przepuścił silne, płaskie, precyzyjne uderzenie Moukoko (z 16. metra).

U-21: Polska – Niemcy 1:2 (1:1)
Białek (34. min) – Moukoko (25. min., 84. min.)

Żółte kartki: Kałuziński, Kozłowski, Fornalczyk – Martel

Polska: Miszta – Walukiewicz (68' Gruszkowski), Mosór, Kiwior, Karbownik (85' Pieńko) – Lederman (58' Kałuziński), Poręba, Kozłowski – Łakomy (58' Fornalczyk), Białek (68' Benedyczak), Skóraś

Niemcy: Mantl – Vagnoman, Bella Kotchap, Thiaw (46' Bisseck), Katterbach – Osterhage (68' Flick), Martel – Burkardt, Samardzić (61' Lemperle), Alidou (82' Fischer) – Moukoko