U-21: Zwycięstwo Polski z Grecją, dobry mecz Furmana

Jan Szurek

19.11.2013 19:26

(akt. 05.01.2019 10:16)

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała w Krakowie Grecję 3:1 (0:0). Mimo już dwubramkowego prowadzenia i bardzo dobrej gry Polacy w ostatnich minutach dali się zepchnąć do rozpaczliwej obrony. W 86. minucie kontaktowego gola zdobył Nikos Karelis, a w 90. minucie po faulu Wojciecha Golli rzutu karnego nie wykorzystał Giannis Potouridis. W ostatniej minucie mecze Polacy przypieczętowali zwycięstwo, a wszystkie bramki dla biało-czerwonych zdobył Arkadiusz Milik, w 61., 78., i 90+4’ minucie spotkania.

Był to przedostatni mecz w ramach eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które w 2015 roku odbędą się w Czechach. Całe spotkanie rozegrał Dominik Furman, który bardzo dobrze dyrygował grą Reprezentacji Polski. Świetnie operował w środku boiska, często zatrzymując ataki rywali. Każdy rzut wolny wykonywany przez zawodnika Legii stwarzał zagrożenie pod bramką Sokratisa Dioudisa.

W ostatnim meczu eliminacyjnym Polacy zagrają 9 września na wyjeździe z Grecją. Z uwagi na otrzymaną żółtą kartkę nie zagra w nim Dominik Furman.

1.Polska     7   15    16-7

2.Turcja      5    10    9-5

3.Grecja      5    9    15-5

4.Szwecja    4    4    6-10

5.Malta       5    0    1-20

Polska - Grecja 3:1 (0:0)

Bramki: Arkadiusz Milik 61', 79', 90' - Nikolaos Karelis 85'

Polska: Szumski - Janicki, Golla, Kamiński, Dziwniel - Wszołek, Chrapek (90' Dąbrowski), Furman, Zieliński (86' Wolski), Pawłowski (77' Lewandowski) - Milik.

Grecja: Dioudis - Kitsiou,  Triantafyllopoulos, Bougaidis, Potourídis - Mavrias,  Kolovos (78' Karelis), Lagos, Bouchalakis (84' Siopis), Gianniótas - Diamantakos (75' Vellios).

żółte kartki: Zieliński, Furman, Janicki - Diamantakos, Bougaidis.