U21: Grali Żyro i Bereszyński, Polska poza barażami...

Źródło: 90minut.pl, Legia.Net

09.09.2014 20:35

(akt. 04.01.2019 13:41)

Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała na wyjeździe 1:3 z Grecją w decydującym meczu o awans do eliminacji mistrzostw Europy i odpadła z dalszej rywalizacji. Bramki dla Greków zdobyli Níkos Karelis i dwie Ioannis Gianniatas. Jedynego gola dla Polaków strzelił Kacper Przybyłko. Awans z naszej grupy wywalczyła Szwecja dzięki wygranej nad Turcją. W spotkaniu z Grecją zagrali dwaj legioniści - Bartosz Bereszyński i Michał Żyro. Pochwalić trzeba zwłaszcza tego drugiego. "Żyrko" grał z dużym zaangażowaniem w obronie i był jedynym pewnym punktem zespołu, zanotował też asystę.

Grecy w 12. minucie objęli prowadzenie. Mavrias otrzymał piłkę ze środka pola, po czym zagrał przytomnie do znajdującego się na siódmym metrze Karelisa, który mocnym uderzeniem w środek bramki pokonał Szumskiego. W 24. minucie Polacy doprowadzili do wyrównania. Pawłowski przejął piłkę w środku pola i zagrał na lewo do Żyry. Pomocnik Legii posłał futbolówkę płasko w pole karne, gdzie dołożył nogę Przybyłko i spokojnym strzałem posłał piłkę do siatki. W 88. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Greków za "faul" Kamińskiego na greckim zawodniku, który miał miejsce dwa metry przed polem karnym... Jedenastkę na bramkę zamienił Gianniotas. W samej końcówce ten sam zawodnik ograł Lewandowskiego strzałem z bliska podwyższył na 3:1, czym przesądził odpadnięcie Polski z dalszej gry.

Grecja - Polska 3:1

Bramki: Nikos Karelis 12', Ioannis Gianniotas 88' (k) i 90' - Kacper Przybyłko 24'