Udane mecze wypożyczonych

13.05.2010 14:38

(akt. 16.12.2018 03:47)

Swoją jedenastą bramkę w tym sezonie zdobył dla Świtu Nowy Dwór <strong>Michał Kucharczyk</strong>. Nowodworzanie walczyli ambitnie do końca, ale ostatecznie przegrali na wyjeździe 3:4 z Kolejarzem Stróże. Świt zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli II ligi grupy wschodniej. Gola zdobył także <strong>Wojciech Trochim</strong> i była to jedyna bramka w meczu. Dzięki temu Bałtyk Gdynia zainkasował trzy punkty w wyjazdowym spotkaniu z Jarotą Jarocin.

W meczu Zagłębia Lubin z Koroną Kielce zmierzyli się Martins Ekwueme z Arturem Jędrzejczykiem. Obaj zagrali pełne 90 minut, a pojedynek zakończył się remisem 2:2. GKS Bełchatów z Maciejem Korzymem w składzie wygrało 2:1 z Lechią Gdańsk. "Korzeń" wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty. Również Wojciech Skaba zaliczył cały mecz i zachował czyste konto w meczu swojej Polonii Bytom z Jagiellonią Białystok. Z wypożyczonych w Ekstraklasie tylko Adrian Paluchowski zaliczył krótszy występ, przebywał 20 minut na murawie w przegranym przez Piast Gliwice meczu z Arką Gdynia 1:2.

Zadowolony może być Maciej Świdzikowski, który zagrał w całym zwycięskim meczu Radomiaka. Jego drużyna wygrała 3:1 z Wartą Sieradz. W barwach Ruchu Radzionków nie wystąpił Łukasz Małkowski, podobnie jak Kamil Majkowski w Zniczu Pruszków.

Pogoń Szczecin przegrała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 0:2. "Portowcy" mają już siedem punktów straty właśnie do zabrzan zajmujących drugie miejsce premiowane awansem do Ekstraklasy. Zagłębie Sosnowiec w smutnym meczu bez publiczności o drugie miejsce w tabeli zremisowało bezbramkowo na Stadionie Ludowym z Górnikiem Polkowice. Po tym spotkaniu Zagłębie nadal jest trzecie w tabeli i ma tyle samo punktów co druga ekipa z Polkowic. Olimpia Elbląg przegrała 0:2 z Pelikanem w Łowiczu i zajmuje 12. miejsce w tabeli II ligi grupy wschodniej.