Jan Szurek

Źródło:

01.09.2008 08:34

(akt. 19.12.2018 23:09)

Piłkarze Legii będący na wypożyczeniu do innych klubów miniony weekend mogą uznać za udany. <b>Maciej Korzym</b> grający w Odrze Wodzisław wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu i w 15 minucie meczu strzelił pierwszą bramkę dla wodzisławian. Odra pokonała Ruch Chorzów 3:0. Korzym przebywał na boisku do 77 minuty spotkania.
Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odnotował Dolcan Ząbki, który w Stalowej Woli pokonał tamtejszą Stal 2:1. W podstawowym składzie podwarszawskiego zespołu wybieli na boisko Artuj Jędrzejczyk oraz Wojciech Trochim. Ten pierwszy przebywał na boisku przez całe spotkanie, a drugi został zmieniony w 71 minucie meczu. Na placu gry zabrakło tylko Adama Frączczaka. Również w „podstawowej jedenastce” Wisły Płock w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Odrą Opole zagrał Kamil Majkowski. Zabrakło mu niespełna 10 minut aby zaliczyć pełny dziewięćdziesięciominutowy występ. Inny podwarszawski zespół Znicz Pruszków pokonał na swoim stadionie Wartę Poznań 2:1. Do 79 minuty na murawie przebywał Adrian Paluchowski. Po raz kolejny w składzie Znicza zabrakło Wojciecha Wociala. Drugoligowe Zagłębie Sosnowiec, którego barwy reprezentuje Maciej Gostomski (zagrał pełne spotkanie) zremisowało 0:0 z Nielbą Wągrowiec 0:0. W składzie Rimini Calcio w pierwszym spotkaniu włoskiej Serie B AC Parmą zabrakło za to Błażeja Augustyna. Na boisku padł wynik 1:1.