UNDER 20: Polska - Białoruś 0:0

Źródło:

21.11.2002 17:05

(akt. 31.12.2018 17:00)

W rewanżowym spotkaniu reprezentacji 20-latków Polski i Białorusi podopieczni Władysława Żmudy grali zdecydowanie lepiej i zwłaszcza w pierwszej części spotkania mieli zdecydowaną przewagę, kilkakrotnie stwarzając sytuacje dogodne do zdobycia bramek. W 19 minucie Karol Gregorek z 18 metrów silnie strzelił tuż pod poprzeczkę, ale skuteczną interwencją popisał się białoruski bramkarz Igor Loginow i wybił piłkę na róg. W 22 minucie Piotr Brożek, po zagraniu Piotra Sasina strzelił, ale ponownie znakomicie interweniował Loginow. W 24 minucie najdogodniejszej sytuacji nie wykorzystał kapitan polskiej reprezentacji Karol Gregorek, nie trafiając do bramki z kilku metrów. W 38 minucie piłka po strzale Brożka z rzutu wolnego trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Po przerwie mimo przewagi polskiej reprezentacji więcej sytuacji strzeleckich stwarzali Białorusini, m.in. w 53, 84 i 85 Aleksander Kumienko nie potrafił pokonać bardzo dobrze spisującego się bramkarza Mirosława Kasprzaka. Pierwszy mecz obu drużyn wygrali Białorusini 1:0. Po meczu powiedzieli: Trener reprezentacji Polski, Władysław Żmuda: - W tym spotkaniu moi zawodnicy podjęli walkę. Z rezultatu jestem zadowolony, choć pozostaje niedosyt z nie wykorzystanych sytuacji. W sytuacji, kiedy odbyliśmy ze sobą tylko dwa treningi, nie dziwi brak pełnego zrozumienia. Trener Białorusi, Wasilij Kossakowski: - Szczęśliwie zremisowaliśmy w tym spotkaniu. Przewidywaliśmy, że w rewanżu Polacy zagrają bardziej agresywnie i z większą wolą odniesienia zwycięstwa. Dla mnie był to kolejny test innego ustawienia taktycznego zespołu, ale sądzę, że zarówno drużyna polska jak i nasza odegra znaczące role w rozgrywkach europejskich. Z taką organizacją spotkań chciałbym spotykać się wszędzie. Polacy dali przykład prawdziwej gościnności i umiejętności organizatorskich. Polska: Mirosław Kasprzak - Paweł Iwanowski, Tomasz Rolnik, Łukasz Łach - Sebastian Pluta (75 Sebastian Szałachowski), Dominik Husejko (86 Grzegorz Fonfara), Łukasz Juszkiewicz, Mariusz Zganiacz (35 Przemysław Łudziński), Piotr Sasin (56 Krystian Bolimowski) - Karol Gregorek, Piotr Brożek (56 Karol Wójcik).