News: UYL: Użądlić Niemców

UYL: Użądlić Niemców

22.11.2016 09:00

(akt. 07.12.2018 11:33)

Juniorzy Legii Warszawa we wtorek o godzinie 14:00 zmierzą się w Brackel z Borussią Dortmund w ramach piątej kolejki młodzieżowej Ligi Mistrzów. "Wojskowi" marzą o wywiezieniu z Niemiec korzystnego rezultatu i będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Relacja ze spotkania tradycyjnie będzie dostępna na łamach Legia.Net.Do transmisji ostatecznie nie dojdzie, strona niemiecka nie wyprodukuje sygnału.

Trzecioligowe rezerwy stołecznego w sobotę mierzyły się w Ełku z MKS-em. Wynik meczu otworzyli goście, a właściwie gracz gospodarzy, który skierował piłkę do własnej siatki. Kilkadziesiąt sekund później było już jednak 1:1. Po przerwie sygnał do walki dał Legii Michał Trąbka, który pokonał golkipera Ełka. Niestety, w 70. minucie drugą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Adam Ryczkowski. Od tego momentu drugi oddech złapali miejscowi, którzy częściej przebywali na połowie warszawiaków i dążyli do wyrównania. Ta sztuka udała im się w doliczonym czasie gry. Jak na razie "Wojskowi" plasują się na czwartej lokacie w trzeciej lidze.

Zespół Legii w Centralnej Lidze Juniorów odniósł tymczasem kolejne, jedenaste już zwycięstwo z rzędu. - Nie chcemy być więźniami tego śrubowanego rekordu, bo to może przysporzyć nam później trochę mniej korzyści - mówił jednak ostatnio Mateusz Kamuda, asystent trenera Piotra Kobiereckiego. Młodzi legioniści za każdym razem przełamują bariery, grają na najwyższych obrotach i są głodni gry oraz bramek. W weekend warszawiacy zaaplikowali Resovii Rzeszów aż sześć goli. Mistrzowie Polski byli odpowiednio zmobilizowani przed starciem, ponieważ na inaugurację sezonu bezbramkowo zremisowali z "Pasami" w delegacji. Legioniści od samego początku ruszyli na przeciwnika, a prowadzenie objęli w 39. minucie meczu za sprawą Oskara Wojtysiaka. Tuż przed przerwą na listę strzelców zdołał się jeszcze wpisać Grzegorz Aftyka, który technicznym strzałem z prawej nogi nie dał bramkarzowi Resovii żadnych szans na skuteczną interwencję. Po zmianie stron hat-tricka skompletował Michał Góral, który najpierw wykorzystał niezłą centrę Wojtysiaka, a później podania Piotra Cichockiego oraz Bartosza Zychowicza. Ostatni akcent w tej konfrontacji należał do "Cichego", który będąc w polu karnym bezbłędnie sfinalizował akcję z lewej strony.

Ekipa BVB zgromadziła do tej pory cztery punkty w UEFA Youth League i plasuje się obecnie na trzeciej pozycji. Niemcy na pewno będą chcieli zmazać plamę i zrehabilitować się na własnym terenie, ponieważ w ubiegłej kolejce przegrali ze Sportingiem po golu Rafaela Leao. Z kolei na krajowym podwórku zawodnicy Benjamina Hoffmanna zajmują pierwsze miejsce, ale mają zaledwie jedno "oczko" przewagi nad drugim Schalke. Ostatnio "Borussen" zmierzyli się na wyjeździe z Oberhausen i rzutem na taśmę wywalczyli cenne zwycięstwo. Co ciekawe, to gospodarze objęli prowadzenie, natomiast później dwa ciosy zadali piłkarze z Dortmundu, ale stan meczu w 79. minucie wyrównał Cekdar Orhan. Gdy wydawało się, że w tej potyczce nic więcej się nie wydarzy, ciężar na swoje barki wziął najlepszy strzelec drużyny - Jacob Bruun Larsen. Duńczyk wpisał się na listę strzelców i zapewnił Borussii komplet punktów.

Warto wspomnieć, że Hoffman nie prowadzi zespołu BVB od początku rozgrywek. Zastąpił on Hennesa Wolfa, którego praca została doceniona w Niemczech. Szkoleniowiec najstarszych juniorów pod koniec września objął posadę trenera VfB Stuttgart w 2. Bundeslidze, gdzie w ośmiu meczach zdobył średnio 1.75 punktu na mecz, a w swoim zespole ma m.in. Marcina Kamińskiego.

Trener Krzysztof Dębek zabrał do Dortmundu niemal identyczną "osiemnastkę", w porównaniu do tej, która podejmowała w Ząbkach Real Madryt. Ważną informacją jest powrót po kontuzji Miłosza Szczepańskiego, który jest motorem napędowym zespołu, o czym wszyscy przekonali się w wyjazdowej potyczce ze Sportingiem. Ponadto szansę wyjazdu otrzymali dwaj młodzi gracze z rocznika 00' - Mateusz Kochalski i Mateusz PraszelikObaj to reprezentanci Polski w swojej kategorii wiekowej i znaczące postacie w zespole "Wojskowych" w Centralnej Lidze Juniorów. Wśród legionistów nie ma kontuzji, choć zagrożony był wylot Radosława Majeckiego, który we wcześniejszym meczu trzeciej ligi naciągnął mięsień. Lekarze dali jednak zielone światło i etatowy golkiper "Wojskowych" znalazł się w zestawieniu. Czy wystąpi? Okaże się kilka godzin przed meczem.

Spotkanie Borussii z Legią w młodzieżowej Lidze Mistrzów rozpocznie się o godzinie 14:00 w Brackel. Mecz będzie zamknięty dla kibiców - na żywo obejrzeć będą go mogli tylko włodarze obu klubów i dziennikarze. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej "na żywo".