Wimbledon: Zmienne szczęście legionistów

Dariusz Oleś

Źródło: Legia.Net

10-07-2018 / 14:49

(akt. 02-12-2018 / 11:24)

Tenisiści Legii Warszawa przystąpili dzisiaj do kolejnego dnia zmagań na trawiastych kortach Wimbledonu. Jako pierwszy zaprezentował się Daniel Michalski, który nie sprostał wyżej rozstawionemu rywalowi. W drugim meczu singla, na londyńskim obiekcie pojawiła się Iga Świątek, która pewnie wygrała z Simoną Waltert. Późnym popołudniem do rywalizacji przystąpią debliści.

Pierwszy set przez dłuższy czas przebiegał po myśli Daniela Michalskiego. Legionista przełamał Nicolasa Mejię w piątym gemie i wydawało się, iż przewagę breaku Polak dowiezie do końca partii. Niestety, przy stanie 5:4 dla warszawiaka, rywal odpowiedział przełamaniem i od tego momentu Kolumbijczyk uzyskał na korcie wyraźną przewagę. Rozstawiony z piątką Mejia, najpierw pewnie wygrał tie-break, a w kolejnej odsłonie nie stracił gema, wygrywając tym samym całe spotkanie 2:0.

 

2. runda: Daniel Michalski – Nicolas Mejia (Kolumbia, 5) 6:7 (2:7), 0:6


 

Występ Igi Świątek w drugiej rundzie miał mniej emocjonujący przebieg niż wczorajsza potyczka. Warszawianka w pierwszej partii straciła tylko jeden punkt i w 35.minut rozprawiła się ze Szwajcarką. Pierwsze przełamanie nastąpiło w drugim gemie, kiedy to Simona Waltert w decydującej fazie popełniła dwa podwójne błędy. Najbardziej zacięty był gem szósty, w którym Polka przełamała rywalkę, wykorzystując siódmego break pointa.

 

W drugim secie Waltert nie złożyła broni, dzięki czemu kibice mogli oglądać ciekawe widowisko. Obie zawodniczki pewnie wygrywały swoje podania, nie dając przeciwniczce cienia szansy na przełamanie, co ostatecznie przyniosło tie-breaka. W nim lepsza okaząła się Polka, która wygrała do dwóch i tym samym odniosła zwycięstwo w całym spotkaniu.

 

W kolejnej rundzie Świątek zagra z Clarą Burel.

 

2. runda: Iga Świątek – Simona Waltert (Szwajcaria) 6:1, 7:6 (7:2)

 

Komentarze (4)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Ktoś
  • 0 / 0
Mam nadzieję że dotrzesz daleko Iga .
~Almada
  • 0 / 0
A nie możnaby transmitować meczów Igi ma Facebooku Legii ?
~Almada
  • 0 / 0
A nie możnaby transmitować meczów Igi ma Facebooku Legii ?
~MadMax
  • 0 / 0
Przeprowadzam ja na tt.
Znajdziesz mnie