Wisła Płock nie wykupi Michalaka z Legii

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

28-10-2017 / 13:23

(akt. 02-12-2018 / 11:51)

Wiśle Płock będzie trudno związać się na dłużej z Konradem Michalakiem. Skrzydłowy po sezonie ma wrócić do Legii. – Jego wykupienie jest w zasadzie niemożliwe – mówi dyrektor sportowy Nafciarzy. Skrzydłowy jest jednym z najlepszych graczy Nafciarzy w mijających tygodniach. Dzięki szybkości oraz dryblingom 20-latek stwarza sytuację sobie i kolegom z drużyny. Ma dwie asysty, w tym jedną w ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław (4:1). Młodzian świetnie spisuje się też w młodzieżowej reprezentacji. W kadrze do lat 21, prowadzonej przez Czesława Michniewicza, strzelił gola i miał dwa ostatnie dogrania w spotkaniach z Finlandią (3:3) i Litwą (2:0).

Dyrektor sportowy płockiego klubu Łukasz Masłowski przyznał, że Legia chciała mieć zapis o możliwości ściągnięcia piłkarza w styczniu. Skończyło się tylko na tym, że młody zawodnik nie może wystąpić w spotkaniach obu klubów. – Nie poszliśmy na to i teraz mamy gwarancję, że do czerwca na pewno zostaje z nami. Latem przyszłego roku pomocnik wróci jednak na Łazienkowską, bo Nafciarzom prawdopodobnie nie uda się go wykupić. W Legii zdają sobie sprawę, na jaki poziom wprowadziliśmy Konrada. Jeżeli dojdą do wniosku, że nie pasuje on do koncepcji ludzi zarządzających klubem, trenera czy dyrektora sportowego, to wtedy będziemy walczyć, żeby został z nami dłużej. W grę wchodziłoby kolejne wypożyczenie lub transfer definitywny. Dziś wydaje mi się to jednak mało realne czy wręcz niemożliwe – podkreśla Masłowski.

• 1 / 0
Dwie to źle na młodego chłopaka w przecietnej drużynie, który tak naprawde wiele minut w ekstraklasie nie rozegrał? Żle w porównaniu do gwiazd polskiej sceny futbolu? Michalak 10 spotkań, 1 bramka 2 asysty wartość 100 tyś EUR na boisku 554 minuty, Pasquato 9 meczy 1 gol 2 asysty wartość 1,8 mln EUR na boisku 638 minut, Nagy 16 spotkań 3 bramki 1 asysta wartość 1,25 mln EUR na boisku 1,150 minut.
Dla mnie chłopak ma potencjał i jestem przekonany, że jak go dobrze wprowadzą dadzą mu chwilę to będziemy mieli dzięki niemu wiele powodów do wybuchu radości.
~Mariano
  • 0 / 0
Zastanawia dlaczego najlepszego młodziaka wypożyczyliśmy? Fajnie że gra w Wiśle w podstawowym składzie i zbira dobre recenzje ale czy teraz nie lepiej byłoby go wpuszczać zamiast Huldeberto?
Domyślny awatar Młodszy chorąży
  • 0 / 3
Praktycznie nie oglądam piłki nożnej poza meczami Legii i rep.Polski ale chyba będę musiał obejrzeć jakiś mecz Wisły i zobaczyć jaką to perłę "wypuściliśmy" z rąk. Wczoraj w GW czytałem wywiad z Bońkiem o Nawałce i tam rudy ni z gruchy ni z pietruchy wypowiada się o Michalaku w takim tonie jakbyśmy drugi raz odpalili Lewandowskiego... Oj żeby faktycznie ten balonik nie pękł z hukiem
Pułkownik
  • 3 / 0
Czytaj ze zrozumieniem. Michalak to nadal piłkarz Legii. Jest na JEDEN sezon WYPOŻYCZONY do Wisły. Nie wypuściliśmy go z rąk. Po sezonie wraca!
  • 1 / 0
Wystarczy choć trochę interesować się Legią by wiedzieć że Michalak przed samym wypożyczeniem do Wisły przedłużył kontrakt z Legią i to chyba na 4 lata! W tej sytuacji należy rozważania o pozostaniu Michalaka w Wiśle czy teksty Bońka traktować mocno humorystycznie, ewentualnie jako próbę tradycyjnego doje..nią się do Legii! W związku z tym mój komentarz też był raczej humorystyczny. Następnym razem zwróć uwagę na cudzysłów i nie bierz wszystkiego zbyt serio ;)...
Darujmy temu chłopakowi on czyta Gazetę Wyborczą także ten
~PopielowskiLegionista
  • 0 / 0
Dla mnie to bez sensu w że w polskiej drużynie większość to zagraniczni najemnicy zespół powinien opierać się na kilku takich a resztę polacy młodzi również kilku doświadczonych do tego trener który umiejętnie by tym pokierował nawet kosztem straconego sezonu
~aaa
  • 5 / 0
Magiera nie poznał się na Michlaku, Witesce i Niezgodzie szkoda.
Domyślny awatar Podporucznik
  • 3 / 0
Za dużo szumu po 3 dobrych meczach, żeby z tego drugi Mikita nie wyszedł. Cisza i trening, a po sezonie zobaczymy.
Generał
  • 0 / 1
"...Na jaki poziom wprowadziliśmy Konrada" - wow! prawdziwa Barcelona w tym Płocku...
tylko biedny klub, bez pieniędzy z ubogim sponsorem i dlatego ich nie stać na wykup

cuervva - ludzie w tymkraju non stop czymś mnie rozwalaja na małe kulki...
Pułkownik
  • 1 / 0
Petrochemia nie jest sponsorem "ubogim" tylko skąpym, zapewne.
Generał
  • 0 / 0
nie wiem czy się dobrze rozumiemy ale chciałem sie trochę posmiać z pewnych rzeczy w kontekście takich a nie innych okoliczności przyrody
Oni go wprowadzili na taki poziom :) ale odlot. Chłopak pokazywał się z dobrej strony w drużynach młodzieżowych, do tego pokazał się z dobrej strony w pucharach,nawet jak to byli finowie. Zastanawia mnie czy gdyby Jozak wtedy prowadził drużynę to dałby mu odejść na wypożyczenie wiedząc że w klubie brakuje skrzydłowych. No ale JM ten który miał tak promować młodych zdecydował inaczej.
Domyślny awatar Generał brygady
  • 0 / 0
Każdy trener powie, że będzie wprowadzał i promował młodych zawodników, dopóki nie zostaje trenerem Legii i nie ciąży na nim presja wyniku. Wówczas plany wprowadzania do zespołu młodego zawodnika i wychowanka idą na dalszy tor, bo trener musi stawiać na najlepszych, doświadczonych i ogranych piłkarzy. Nie ma chwili, aby postawić na młodzież w momencie gdy sytuacja jest napięta i liczy się każdy punkt.

Michalak w kilku spotkaniach Legii - gdzie powołanie otrzymał - pokazał się z dobrej strony. Każdy nasz młody zawodnik powinien pójść na wypożyczenie, ograć się w słabszym zespole i jeżeli osiągnie zadowalający poziom, wrócić do Legii i dostać w niej szansę.
Tylko wprowadzanie młodego wcale nie musi być kosztem wyników. Nikt nie mówi żeby grali dlatego, że są młodzi, jak wykazują potencjał to mogą być wpuszczani na boisko na ostatnie 20 minut meczu. Tak robił Ferguson z CR7, a presja w ManU jest całkiem spora.

Po za tym jeśli stawiamy na starszych graczy dla wyniku, to zakładając, że "starszy" = "lepszy" wynik meczu w 70 minucie powinien być już rozstrzygnięty, a co za tym idzie wprowadzenie młodego na ostatnie 20 minut pozwalałoby mu nabrać doświadczenia bez drżenia o wynik.

To oczywiście czysta teoria, co nie zmienia faktu, że posiadając wiekowy skład który teoretycznie powinien gwarantować wynik, ten wynik zbyt często jest na styku.
A jak już nasze gwiazdy były w formie i wygrywaliśmy po 5:0 pod koniec rundy wiosennej za Jacka Magiery to i tak żadnego młodziana nie wpuszczał na boisko, a okoliczności były sprzyjające.

Jeśli Romeo nie będzie tego robił przy takich wynikach, to moim zdaniem będzie popełniał wielki błąd.