Właściciele Legii wyróżnieni na gali Forbesa i Pentagon Research

Samuel Szczygielski

Źródło: Legia.Net

27-08-2016 / 15:27

(akt. 05-01-2019 / 10:22)

Prezes Legii Bogusław Leśnodorski i współwłaściciel Dariusz Mioduski zostali wyróżnieni podczas gali Forbesa i Pentagon Research w Pałacu Prymasowskim. Na imprezie przestawiono listę "50 najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie", na której szczycie znaleźli się Zbigniew Boniek, Robert Lewandowski i Czesław Lang.

Na liście znalazło się piętnastu przedstawicieli ze świata futbolu. Bogusław Leśnodorski zajął 24. miejsce. Z "ludzi piłki" wyprzedzili go tylko prezes PZPN Zbigniew Boniek, selekcjoner Adam Nawałka i cztery gwiazdy reprezentacji - Robert Lewandowki, Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny. Z kolei Dariusz Mioduski uplasował się na 33. miejscu, ustępując wyżej wymienionym oraz dwóm reprezentantom Polski - Arkadiuszowi Milikowi i Łukaszowi Fabiańskiemu. Dalej znaleźli się między innymi właściciel Cracovii Janusz Filipiak, były piłkarz Legii i agent piłkarski Cezary Kucharski czy były właściciel Wisły Kraków Bogusław Cupiał.

 

Na imprezie pojawiło się kilka osób związanych z Legią. Z partnerem przyszła rzecznik prasowa Legii Izabela Kuś, a w panelu dotyczącym rozwoju polskiej piłki wziął udział Maciej Sawicki - były piłkarz Legii, a dziś Sekretarz Generalny PZPN. Można było dostrzec wiele innych znanych twarzy, między innymi Macieja Kurzajewskiego, Roberta Korzeniowskiego czy Jana Krzysztofa Bieleckiego.

 

Czy Legia oprócz poziomu sportowego, zyska także na Champions League pod względem marketingowym? - Kwoty wymieniane w mediach nie są tajemnicą. Myślę, że pomoże to Legii wejść na wyższy poziom, nie tylko marketingowy, promocyjny, wizerunkowy, ale również sportowy. Mecze w europejskich pucharach cieszą się dużo większym zainteresowaniem. Przede wszystkim dlatego, że przyjeżdżają do nas dziennikarze z zagranicy. Na meczu z Dundalk byli to głownie Irlandczycy i Węgrzy, którzy śledzą poczynania "Niko", a te kolejne mecze, już w fazie  grupowej cieszą się gigantycznym zainteresowaniem, więc będziemy starać się jak najlepiej zarządzić tym logistycznie. Dla mnie też będzie to wielka przyjemność, gdy na stadion Legii przyjadą tacy komentatorzy jak Gary Lineker albo Roberto Carlos, czy też inni idole z dzieciństwa, których bardzo dobrze pamiętam z tamtych czasów - mówi Izabela Kuś.

 

- Ja się po prostu cieszę, że mamy znowu polską drużynę w Lidze Mistrzów i powinniśmy o tym mówić, powinniśmy się tym chwalić, a nie narzekać. Na to przyjdzie czas, bo my akurat zawsze mamy czas, żeby ponarzekać. Starajmy się na tym skorzystać. Na polski, warszawski stadion przyjadą wielkie drużyny, Legia będzie grała w świątyniach futbolu na wyjazdach i będziemy mówić w Europie o polskiej piłce nie tylko w kontekście reprezentacji, a też klubów. Życzę sobie, by Legia dobrze zagrała w Lidze Mistrzów, a to będzie determinowało kolejne korzyści dla polskiej piłki i sportu - skomentował z kolei dziennikarz Telewizji Polskiej Maciej Kurzajewski.

 

Przedstawiciele piłki nożnej w zakwalifikowani do 50' rankingu Forbesa i Pentagon Research:

1. Zbigniew Boniek

2. Robert Lewandowski

6. Adam Nawałka

11. Jakub Błaszczykowski

18. Grzegorz Krychowiak

20. Wojciech Szczęsny

24. Bogusław Leśnodorski

25. Arkadiusz Milik

26. Łukasz Fabiański

33. Dariusz Mioduski

44. Kamil Glik

45. Janusz Filipiak właściciel i prezes Cracovii

46. Łukasz Piszczek

47. Cezary Kucharski

48. Bogusław Cupiał

Komentarze (15)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
najbardziej wpływowy jest Jakub M były włąściel wisły:) tak szybko kupić i sprzedać taki klub to musi byc zajebiście wpływowy:)
Hooyowy ranking. Nie ma Trzeciaka.
~trafooo
 • 0 / 0
A Miklas?????
~hustawka
 • 0 / 0
A gdzie biznesmeni miesiaca... Jakub M i jego nadworny Mwrek Citko heheh
~hustawka
 • 0 / 0
Jan Krzysztof Bielecki.....ludzie zapomnieni zrobia wszystko i pojda wszedzie gdzie pasuja jak dziura w moscie aby o nich nie zapomniec ehheheg
A gdzie te transfery
~sleza
 • 0 / 0
Chłopie....zamilcz. Są ludzie , którzy całe życie będą narzekać i Ty do nich się zaliczasz.
Generał broni
 • 9 / 0
48. Bogusław Cupiał

Padłem ze śmiechu jak to zobaczyłem, na 50 miejscu pewnie Meresiński :)
Major
 • 0 / 0
Dokładnie. Pozbywając się Wisły Cupiał pozbył się wszelkich wpływów w polskiej piłce, bo niby w jakim zakresie jeśli o nasz futbol jest on teraz decyzyjny? A Janusza Romanowskiego tam nie było w tym rankingu?
Pułkownik
 • 0 / 0
Wisła pewno ma zobowiązania wobec niego.
No właśnie a gdzie Jakub M.?:)
Podporucznik
 • 0 / 0
a tymczasem Piątek na cztery lata w craxie
~rtf
 • 0 / 0
Piątek jest słaby, Piech to max co z niego może wyjść
~hustawka
 • 0 / 0
A ja mysle,ze Craxa to miejsce dla niego i predzej tam sie odnajdzie jak mialby to tobic w Legii
~!!!!
 • 0 / 0
A gdzie losujący z UEFA???