+22 291 19 16 1916energia.pl

Oficjalny Partner Legii Warszawa

Wracają w dobrych nastrojach

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

17-10-2018 / 08:26

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

- To był najlepszy występ Dominika Nagy'a w reprezentacji Węgier - ocenia dla "Przeglądu Sportowego" Karoly Por z dziennika „Nemzeti Sport", po tym jak zawodnik Legii w poniedziałkowy wieczór strzelił gola w spotkaniu Ligi Narodów z Estonią (3:3). Węgierska gazeta wystawiła piłkarzowi mistrza Polski ocenę 7 w skali 1-10. - Zwłaszcza do przerwy Nagy grał dobrze, w drugiej połowie spisywał się już nieco słabiej - dodaje dziennikarz. 23-letni pomocnik zdobył pierwszą bramkę w kadrze. Był to jego czwarty występ w drużynie narodowej, ale drugi od pierwszej minuty. Poprzednio w wyjściowej jedenastce znalazł się w spotkaniu z Andorą, kiedy przed rokiem Madziarzy skompromitowali się, ulegając słabeuszowi europejskiego futbolu 0:1.

Z dobrej strony pokazał się też Czrnogórzec Marko Vesovic. Miał asystę w niedzielnym spotkaniu z Litwą. Piłkarze z Bałkanów wygrali 4:1. Wcześniej ulegli Serbii 0:2. - Z Czarnogórą zagrał dobrze, ale wcześniej wypadł gorzej, jak cały zespół - mówi Dejan Panic z dziennika „Dań". Czarnogóra dalej ma szansę na awans do dywizji B, bo traci tylko punkt do liderującej Serbii.


O ile Nagy i Vesovic grają w Legii w miarę regularnie, o tyle w znacznie gorszej sytuacji jest Chris Phhilpps. W reprezentacji Luksemburga zagrał więcej niż przez ostatnie dwa miesiące w klubie. Odkąd trenerem mistrzów Polski został Ricardo Są Pinto, Philipps poszedł w odstawkę. Nie przeszkodziło to trenerowi Lucowi Holtzowi powołać go na mecze z Białorusią (0:1) i San Marino (3:0) w Lidze Narodów. - To były dwa dobre występy. Grał solidnie - mówi Julien Mollereau z dziennika „Quatidien". Piłkarze Legii dobrze spisywali się nie tylko w Europie. Wczoraj Jose Kante zdobył bramkę dla Gwinei w meczu z Rwanda (1:1) w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki.

Komentarze (3)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~manekin
  • 0 / 0
I jeszcze "eksraklasa" w tagach - do poprawki.
Domyślny awatar Starszy szeregowy
  • 0 / 0
Phhilpps to mega przecietniak, nie wiem jaki jest sens sprowadzac obcokrajowca na takim poziomie, przeciez rownie dobrze bysmy wzieli jakiegos 'Polaka' z rodzimej ligi na taką pozycję
~Bartek 81
  • 1 / 0
Nie trzeba nikogo brać wystarczyło nie wyganiać Jodły