Leicester City

Wygrana Leicester City w lidze

28.08.2021 17:54

(akt. 29.08.2021 16:23)

Leicester City, rywal Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy, rozegrał w sobotę wyjazdowy mecz 3. kolejki Premier League. "Lisy" wygrały 2:1 z Norwich City. Bramki dla gości zdobyli Jamie Vardy i Marc Albrighton.

Już w 8. minucie goście objęli prowadzenie. Ricardo Pereira pobiegł prawym skrzydłem i dośrodkował w kierunku Jamiego Vardy'ego, który zdobył bramkę po mocnym uderzeniu w lewy, dolny róg bramki. Po chwili ten, który asystował, czyli Pereira (prawy obrońca), opuścił boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce zajął Timothy Castagne. W końcówce pierwszej połowy Norwich wyrównało. Po analizie VAR, sędzia zauważył faul Caglara Soyuncu i podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Teemu Pukki. Wynik, w 77. minucie spotkania, ustalił Marc Albrighton, który wykorzystał podanie od Vardy'ego.

Norwich – Leicester 1:2 (1:1)

Pukki (44. min. - k.) – Vardy (8. min.), Albrighton (77. min.)

Norwich (skład wyjściowy): Krul – Aarons, Hanley, Gibson, Williams – Lees Melou, Gilmour, McLean – Cantwell, Pukki, Rashica

Leicester: Schmeichel – Pereira (11' Castagne), Amartey, Soyuncu, Thomas – Tielemans, Ndidi – Albrighton (86' Dewsbury-Hall), Maddison, Barnes (67' Iheanacho) - Vardy.