News: Wygrana Olimpii, remis Pogoni, porażka Zagłębia

Wygrana Olimpii, remis Pogoni, porażka Zagłębia

28.08.2011 19:55

(akt. 13.12.2018 08:11)

<p>Zespół Olimpii Elbląg odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drużyna Adama Banasiaka wygrała 2:1 na własnym boisku z Polonią Bytom. Dzięki trafieniom Marcina Pacana z rzutu karnego oraz Bartosza Iwana trzy punkty zostały w Elblągu, a Olimpia wydostała się ze strefy spadkowej - w tej chwili zajmuje 14. pozycję w tabeli I ligi. "Banan" pojawił się na murawie w 52. minucie meczu, zobaczył żółta kartkę za niesportowe zachowanie. Co gorsze Banasiak był ostro faulowany w 85' minucie meczu, zszedł mocno kulejąc z murawy i już się na niej nie pojawił.</p>

Pogoń Szczecin pojechała na mecz wyjazdowy do lidera z Niecieczy i z trudnego terenu przywiozła jeden punkt. Wprawdzie Termalica Bruk-Bet prowadziła 1:0, ale w 80. minucie wyrównał Vuk Sotirović. "Portowcy" po tej kolejce zajmują czwarte miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do liderującego Piasta Gliwice. Warto dodać, że już 3 września Pogoń zagra w Szczecinie z Olimpią Elbląg!

Drugoligowe Zagłębie Sosnowiec przegrało na Stadionie Ludowym z GKS-em Tychy 1:3. Jedynego gola strzelił Rafał Jankowski w 33. minucie spotkania. Zagłebie po tej porażce znajduje się tuż nad strefą spadkową czyli na 16. miejscu w tabeli II ligi grupy zachodniej. Dziś rozgrywki w B klasie zainaugurowało Zagłębie 1906 Sosnowiec stworzone przez kibiców. Początek obiecujący - Zagłębie wygrało 4:1 z KS Góra Siewierska i mając mecz zaległy do rozegrania zajmuje czwartą pozycję w tabeli.