Wygrana Zagłębia, remisy Pogoni i Olimpii

31.07.2011 10:19

(akt. 14.12.2018 00:07)

<p>Pogoń Szczecin po wysokiej wygranej przed tygodniem na własnym obiekcie tym razem tylko zremisowała w Polkowicach z Górnikiem 1:1. Jeden punkt uratował dla Portowców 18-letni debiutant Mateusz Lewandowski. Tym samym szczecinianie nie liderują już tabeli jak po pierwszej kolejce, spadli na czwarta pozycję.</p>

Olimpia Elbląg również zremisowała 1:1 w Katowicach z GKS-em. Goście przeważali, prowadzili 1:0 dzięki trafieniu głową Łukasza Żaniewskiego, ale "Gieksa" zdołała wyrównać w samej końcówce spotkania. W barwach Olimpii od początku drugiej połowy wystąpił wypożyczony z Legii Adam Banasiak. Legionista zmienił Mariusza Muszalika i spisywał się znacznie lepiej od starszego kolegi. Olimpia zajmuje obecnie 11 lokatę w tabeli I ligi.

W sobotę Zagłębie Sosnowiec aż 4:0 wygrało na własnym obiekcie z Energetykiem ROW Rybnik. Gospodarze przeważali od pierwszej minuty dopingowani przez nielicznych ale fanatycznych kibiców. Do przerwy Zagłębie prowadziło 2:0 za sprawą goli Rafała Jankowskiego oraz Marcina Lachowskiego z rzutu karnego. Po zmianie stron jeszcze raz trafił Jankowski, a wynik spotkania ustalił Patryk Stefański. Trzy punkty dały Zagłębiu awans na szóstą pozycję w tabeli.