Wygrany sparing

Źródło:

04.10.2000 23:59

(akt. 19.12.2018 06:33)

W sparingowym meczu w Lipnie Legia wygrała wczoraj 5:1 z III-ligowym zespołem Mień.
To było wielkie święto dla małego klubu z Lipna. Na trybunach zjawiło się 2,5 tysiąca ludzi. Nie zdążyli jeszcze dobrze usadowić się na miejscach, gdy Legia strzeliła dwa gole. Sparaliżowani występem przeciwko Legii piłkarze Mienia popełniali proste błędy. Wykorzystali je Marcin Mięciel w trzeciej i Cezary Kucharski w szóstej minucie.
Po kwadransie gospodarze otrząsnęli się z paraliżującej tremy i w 22. minucie zdobyli gola. Wojciecha Kowalewskiego pokonał Arkadiusz Walas. Piłkarz Mienia strzelił gola kolanem. W drugiej połowie zdecydowaną przewagę mieli legioniści. Dwa gole strzelił 17-letni Nigeryjczyk Chukwudi Egonatu, jednego Tomasz Sokołowski. Egonatu został wypożyczony do Legii z drużyny Gabros International.
Mień - Legia 1:5 (1:2). Bramki: Walas (22.) - Mień; Mięciel (3.), Kucharski (6.), Egonatu (66. i 85.), Sokołowski (84.). Widzów 2,5 tys.
Skład Legii: Kowalewski (46. Robakiewicz) - Giuliano, Murawski, Siadaczka - Eresaba, Majewski, Czereszewski, Mięciel (46. Egonatu), Sokołowski - Citko (46. Mierzejewski), Kucharski (46. Wojtaś). [źródło: GW]