Wyjazdowe zwycięstwo Legia Ladies w Piątnicy

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

10.06.2023 23:58

(akt. 11.06.2023 18:13)

Podobnie jak w rundzie jesiennej przy Łazienkowskiej, piłkarki Legia Ladies pokonały dzisiaj Forty Piątnica 3:0 (1:0) w meczu wyjazdowym.

Legionistki kontrolowały grę praktycznie przez cały mecz. Chociaż warunki do gry, bardzo twarde, naturalne boisko trawiaste, powinny sprzyjać gospodyniom, to Forty głównie nastawiły się na grę z kontry. Miały trzy bardzo groźne sytuacje, które mogły się zakończyć golem, ale raz idealnie interweniowała Natasza Koper, a dwukrotnie nie trafiły w bramkę.

Prowadzenie Legii do przerwy dała Amanda Moura Pietrzak, która strzeliła główką po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Marii Komali. Druga bramka po rzucie karnym, za zagranie ręką w polu karnym, skutecznie wykonanym przez Julię Biesiadę. Wynik ustaliła Aleksandra Kurzelowska po prostopadłym podaniu od Barbary Staszewskiej.

W 78 minucie spotkania na boisku pojawiła się debiutująca w barwach Legii Patrycja Kwiatkowska, która od paru miesięcy trenowała z zespołem ale ze względów formalnych nie mogła grać w oficjalnych spotkaniach.

Po dzisiejszej wygranej legionistki mają 43 punkty i przynajmniej do niedzieli wskoczyły na trzecie miejsce. Pozostałe spotkanie 21. kolejki III ligi zaplanowano właśnie na niedzielę.

Za tydzień, w niedzielę 18 czerwca, na zakończenie sezonu legionistki zagrają przy Łazienkowskiej z Kolejarzem Łódź

Forty Piątnica – LSS Legia Ladies 0:3 (0:1)

Bramki: Moura Pietrzak (31'), Biesiada (57'), Kurzelowska (86')

Wyjściowy skład Legii: Koper – Komala (60' Kurzelowska), Bodecka (73' Jasińska), Biesiada (78' Żmijewska), Markiewicz (73' Kubik), Hajkiewicz (78' Kwiatkowska), Zduńczyk, Chmielewska, Staszewska, Przybylska, Moura Pietrzak (65' Wasiak)