News: Turek sędzią pierwszego meczu z Dudelange

Wyniki pierwszych meczów 1/16 finału Ligi Europy

16.02.2012 23:08

(akt. 21.12.2018 15:49)

<p>Za nami pierwsze spotkania 1/16 finału Ligi Europy. Nasza Legia zremisowała w Warszawie 2:2 ze Sportingiem Lizbona. Grupowy rywal Wojskowych - PSV Eindhoven pokonał na wyjeździe Trabzonspor 2:1. Na ławce tureckiego zespołu zasiedli Adrian Mierzejewski i Piotr Brożek. Ten pierwszy wszedł na murawę w 78. minucie. Wisła Kraków rzutem na taśmę zremisowala ze Standardem Liege po golu Cwetana Genkova w 88. minucie. Hannover 96 wygrał za to z Club Brugge 2:1. Pierwszego gola dla Niemców strzelił Artur Sobiech, który potem wywalczył rzut karny wykorzystany przez Schlaudrafa. Z kolei Manchester City pokonał 2:1 FC Porto i to Anglicy są bliżej awansu przed rewanżem. Poniżej pełne wyniki.</p>

Lokomotiv Moskwa - Athletic Bilbao 2:1 (0:1)
61' Glushakov (k.), 71' Caicedo - 35' Muniain

Ajax Amsterdam - Manchester United 0:2 (0:0)
59' Young, 85' Hernandez

Reb Bull Salzburg - Metalist Charków 0:4 (0:3)
1' Taison, 37'; 41' Cristaldo, 90' Dević

AZ Almaar - Anderlecht Bruksela 1:0 (1:0)
35' Maher

Lazio Rzym - Atletico Madryt 1:3 (1:2)
19' Klose - 25' Adrian, 37'; 63' Falcao

Viktoria Pilzno - Schalke Gelsenkirchen 1:1 (1:0)
22' Darida - 75' Huntelaar

Legia Warszawa - Sporting Lizbona 2:2 (1:0)
37' Wawrzyniak, 79' Gol - 61' Carrico, 88' Santos

Udinese Calcio - PAOK Saloniki 0:0

Trabzonspor - PSV Eindhoven 1:2 (1:2)
33' Adin - 6' Matavz, 11' Toivonen

Wisła Kraków - Standard Liege 1:1 (0:1)
88' Genkov - 28' Cyriac (k.)

FC Porto - Manchester City 1:2 (1:0)
27' Varela - 55' Pereira (s.), 85' Aguero

Stoke City - Valencia 0:1 (0:1)
36' Topal

Steaua Bukareszt - Twente Enschede 0:1 (0:0)
54' John

Hannover 96 - Club Brugge 2:1 (0:0)
73' Sobiech, 80' Schlaudraf (k.) - 51' Lestienne

Rubin Kazań - Olympiakos Pireus 0:1 (0:0)
77' Fuster

Sporting Braga - Besiktas Stambuł 0:2 (0:1)
37' Sivok, 58' Sabrosa