News: Wyniki spotkań eliminacyjnych do EURO 2012

Wyniki spotkań eliminacyjnych do EURO 2012

07.10.2011 23:15

(akt. 13.12.2018 00:01)

<p>Za nami kolejny wieczór ze spotkaniami eliminacyjnymi do EURO 2012. Awans zapewnili sobie Anglicy, którzy zremisowali z Czarnogórą 2:2. Mecz w Podgoricy obfitował w emocję. Wyrównująca bramka dla gospodarzy padła w doliczonym czasie gry. Przegrała kadra Słowacji. Podopieczni trenera Weissa nie sprostali reprezentacji Rosji i przegrali 0:1. Jana Muchę lobem pokonał Alan Dzagoev, ale mimo wszystko "Muszkin" zaprezentował się z dobrej strony. Pewnie zwycięstwo odnieśli też Niemcy, którzy na wyjeździe pokonali Turcję 3:1. Poniżej wszystkie wyniki.</p>

Grupa A:

Azerbejdżan - Austria 1:4
74' Vugar Nadyrov - 34' Andreas Ivanschitz, 52'; 62' Marc Janko, 90' Zlatko Junuzovic

Turcja - Niemcy 1:3
79' Hakan Balta - 35' Mario Gomez, 65' Thomas Muller, 85' Bastian Schweinsteiger (k.)

Belgia - Kazachstan 4:1
40' Timmy Simmons (k.), 43' Eden Hazard, 49' Vincent Kompany, 84'  Marvin Ogunjimi- 86' Kairat Nurdauletov (k.)

Grupa B:

Armenia - Macedonia 4:1
28' Markos Pineiro Pizzelli, 34' Henrik Mkhitaryan, 69' Gevorg Ghazaryan, 90' Artur Sarkisov - 86' Vance Sikov

Słowacja - Rosja 0:1
71' Alan Dzagoev

Andora - Irlandia 0:2
8' Kevin Doyle, 20' Aiden McGeady

Grupa C:

Irlandia Północna - Estonia 1:2
22' Steven Davis - 77' (k.); 84' Konstantin Vassiljev

Serbia - Włochy 1:1
1' Claudio Marchisio - 26' Branislav Ivanović

Grupa D:

Bośnia i Hercegowina - Luksemburg 5:0
12' Edin Dzeko, 15'; 22' Zvjezdan Misimović, 26' Miralej Pjanic, 51' Haris Medunjanin

Rumunia - Białoruś 2:2
19'; 51' (k.) Adrian Mutu - 45' Sergei Kornilenko, 84' Stanislav Dragun

Francja - Albania 3:0
11' Florent Malouda, 38' Loic Remy, 67' Anthony Reveillere

Grupa E:

Finlandia - Szwecja 1:2
73' Joona Toivio - 8' Sebastian Larsson, 52' Martin Olsson

Holandia - Mołdawia
40' Klaas Jan Huntelaar

Grupa F:

Łotwa - Malta 2:0
33' Aleksejs Visnakovs, 83' Artiom Rudniew

Grecja - Chorwacja 2:0
71' Georgios Samaras, 79' Theofanis Gekas

Grupa G:

Walia - Szwajcaria 2:0
60' Aaron Ramsey (k.), 72' Gareth Bale

Czarnogóra - Anglia 2:2
45' Elsad Zverotić, 90' Andrija Delibasić - 11' Ashley Young, 31' Darren Bent

Grupa H:

Cypr - Dania 1:4
45' Andreas Avraam - 7' Lars Jacobson, 11'; 22' Dennis Rommedah, 20' Michael Krohn-Dehli

Portugalia - Islandia 5:3
13'; 21' Nani, 45' Helder Postiga, 81' Joao Moutinho, 88' Eliseu - 48'; 68' Hallgrimur Jonasson, 90' Gylfi Sigurdsson (k.)

Grupa I:

Czechy - Hiszpania 0:2
6' Juan Manuel Mata, 23' Xabi Alonso