Wypożyczeni: 60 minut Nagya

27.01.2020 10:30

(akt. 27.01.2020 12:48)

Sporo klubów jest już po pierwszych sparingach przed startem drugiej części sezonu. W poprzednim tygodniu debiut w podstawowym składzie w barwach Panathinaikosu Ateny miał Dominik Nagy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, ‘95) - Panathinaikos pokonał na wyjeździe AE Larisa 2:0 w spotkaniu greckiej ekstraklasy. Dla Nagya znalazło się miejsce w wyjściowym składzie. Węgier grał przez 60 minut. W jego miejsce wszedł Anuar Tuhami.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, ‘99) – Wisła zwyciężyła w sparingu z Karabachem Agdam (3:2). Kwietniewski nie pojawił się na boisku w meczu z mistrzem Azerbejdżanu. W środę, "Nafciarze" przegrali 0:3 ze Slovanem Bratysława. "Kwiatek" zagrał od pierwszej do 45 minuty i został zmieniony przez Suada Sahitiego. W pierwszej połowie skrzydłowy oddał strzał na bramkę rywali. Po chwili do dobitki wystartował Dominik Furman, ale golkiper rywali obronił jego uderzenie.

Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, ‘98) – Krakowianie mają za sobą drugą grę kontrolną podczas zgrupowania w reckim Belek. Wisła zremisowała 1:1 w sparingu z Dinamo Batumi. Hołownia pojawił się na murawie w 75. minucie. Trzy dni wcześniej drużyna Artura Skowronka zremisowała 1:1 z macedońskim FK Sileks. "Hołek" grał w pierwszej połowie na lewej obronie. W przerwie został zastąpiony przez Macieja Sadloka. co ciekawe, piłkarz oglądał z trybun pierwszy niedzielny sparing Legii z Kajratem Ałmaty.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec, ‘97) – Sosnowiczanie zremisowali 1:1 z GKS-em Jastrzębie. Sparing odbył się w Kamieniu koło Rybnika. Nawotka spędził na murawie 45 minut. Prawy obrońca grał w drugiej połowie.

Mateusz Żyro (Stal Mielec, ‘98) – Mielczanie zwyciężyli u siebie z Sandecją Nowy Sącz w sparingu przygotowującym do rundy wiosennej. Środkowy obrońca wystąpił po przerwie.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki, ‘01), Michał Król (Wigry Suwałki, ‘00) - Wigry przegrały w Mariampolu 0:1 z litewskim FK Panevezys. "Króli" i "Mata" rywalizowali w pierwszych 45 minutach. Pierwszy z wymienionych miał kilka odbiorów, a także parę razy dośrodkował z bocznego sektora. Matuszewski trafił w spojenie po strzale zza pola karnego.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, 99’), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, ‘00), Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice, ‘00) – Radomiak sparingowo zremisował z Puszczą (1:1). Zarówno Pietrzyk jak i Sitek wystąpili w pierwszej części gry. "Pietrzu" pełnił rolę stopera, a "Sito" - prawego pomocnika. W grze kontrolnej nie wziął udział Kochalski, który siedział na ławce rezerwowych.

Mateusz Bondarenko (Stomil Olsztyn, ‘99) – Stomil przegrał w Wilnie z Żalgirisem (0:2). Bondarenko wystąpił w pierwszej części spotkania, po której był bezbramkowy remis. – To mój pierwszy sparing po przerwie zimowej. Rywal był solidny, miał w swoich szeregach kilku ciekawych zawodników. Ale takie mecze właśnie najbardziej uczą. Uważam, że pozytywnie wypadłem, ustrzegłem się większych błędów. Mam nadzieję, iż z dnia na dzień będzie jeszcze lepiej, mam również na myśli formę – komentuje „Bondi”. Warto dodać, iż w rundzie jesiennej Bondarenko grał w barwach Skry Częstochowa.

Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola, ‘01) – "Stalówka" pokonała na wyjeździe 2:0 Bruk-Bet Termalikę. Ciepieli zabrakło w kadrze meczowej ze względu na delikatny uraz kolana. Pomocnik wróci do zajęć z drużyną w tym tygodniu.

Bartosz Rymek (Motor Lublin, 99’) - Lublinianie bezbramkowo zremisowali w Rzeszowie z Resovią. Rymek pojawił się na boisku po zmianie stron. W jednej akcji, pomocnik odebrał piłkę po zastosowaniu pressingu, następnie oddał strzał będąc w polu karnym.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki, ‘01) – Ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego zwyciężyła w Pruszkowie 2:0 ze Zniczem. Misiak zameldował się na placu gry od początku drugiej odsłony. Snajper  zaprezentował się przyzwoicie, wygrywał pojedynki fizyczne. Po stałym fragmencie gry dla rywali, napastnik przejął piłkę, minął przeciwnika i spróbował przelobować golkipera gospodarzy po uderzeniu z własnej połowy. Bramkarz Znicza zdołał jednak wrócić i sparować piłkę ponad poprzeczkę. Ponadto, gracz oddał strzał z okolic szesnastego metra. W poprzednim tygodniu Misiak zagrał z Pogonią Zduńska Wola (3:0) i strzelił gola.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, rocznik ‘01) - Pogoń miała zmierzyć się 25 stycznia z Polonią. Sparing został odwołany. Zamiast spotkania, trzecioligowiec miał trening.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra, rocznik ‘01) – Zielonogórzanie przegrali w grze kontrolnej 1:2 z Chemikiem Police. "Lisek" był w podstawowym składzie i opuścił murawę w przerwie. Zawodnik miał kilka udanych dryblingów, mógł mieć także asystę w jednej sytuacji.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska, rocznik ‘01) - Wólczanka zremisowała 1:1 z JKS-em Jarosław. Olejarka grał do 70. minuty.

Paweł Łakota (Concordia Elbląg, rocznik ‘01) – Zespół z Elbląga przegrał 2:3 w grze kontrolnej z GKS-em Wikielec. Łakota bronił w pierwszej połowie i nie puścił gola. Wybronił sytuację sam na sam, a także groźny strzał z pola karnego.