Wypożyczeni: 90 minut Kochalskiego i Lisowskiego

01.02.2021 11:00

(akt. 31.01.2021 23:19)

W poprzednim tygodniu 90 minut rozegrał Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) i Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki). Asystę drugiego stopnia, w sparingu Arki z Olimpią Elbląg (4:0) miał Maciej Rosołek. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, ’01), Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Arka zwyciężyła w sparingu 4:0 z II-ligową Olimpią Elbląg. Rosołek i Sobiecki pojawili się na murawie odpowiednio w 46. i 58. minucie. W jednej z akcji Rosi dośrodkował z lewej flanki w pole karne (1:21:56 na poniższym filmie). Zrobiło się zamieszanie w polu karnym, a ostatecznie na strzał (obok bramki) zza „szesnastki” zdecydował się Rafał Wolsztyński. Kilkadziesiąt sekund później Rosołek uderzył z lewej nogi, z ok. 22 metrów – piłka odbiła się od obrońcy Olimpii i została złapana przez bramkarza. Dziewiętnastolatek miał asystę drugiego stopnia przy drugim trafieniu dla klubu z Gdyni. Podał w boczny sektor pola karnego do Luisa Valcare, który dokładnie dośrodkował na dalszy słupek do Wolsztyńskiego, który z bliska umieścił pikę w siatce.

W 67. minucie Rosi mógł mieć asystę - zagrał w pole karne do Wolsztyńskiego, który próbował oddać techniczny strzał w kierunku dalszego słupka, ale uderzenie zostało zablokowane przez golkipera, odbiło się od poprzeczki i opuściło boisko (1:38:12). Nieco ponad kwadrans przed końcem wbiegł w pole karne, minął rywala (ale był naciskany przez kolejnego) i oddał płaski strzał z lewej nogi, w kierunku bliższego słupka, lecz Paweł Rutkowski nie dał się zaskoczyć (1:44:21). Kilka minut później dopadł do dośrodkowania z prawego skrzydła i z 6. metra główkował ponad bramką (1:48:06). W kolejnej akcji dobiegł do centry z lewej flanki na dalszy słupek i chciał zgrać piłkę głową do kolegi, lecz ostatecznie futbolówkę złapał bramkarz (1:50:03).

W końcówce spotkania Rosołek ruszył środkiem boiska i oddał płaski strzał zza pola karnego, z lewej nogi – piłka trafiła w słupek, a moment później została przechwycona przez przeciwników (1:59:02). Dodajmy, że Rosołek, wspólnie z Wolsztyńskim, pełnili rolę napastników, choć wypożyczony legionista czasami pojawiał się też na skrzydłach. Sobiecki rywalizował natomiast na lewej obronie, ale kilka razy podłączył się do ofensywy. Zawodnik Olimpii został napomniany żółtą kartką w drugiej połowie – w 76. min. sfaulował Pawła Sasina, w bocznym sektorze boiska.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak rozegrał dwa sparingi jednego dnia. Najpierw zremisował 3:3 z Motorem Lublin, a parę godzin później wygrał 5:3 z III-ligowymi Orlętami Radzyń Podlaski. Kochalski rozegrał całe spotkanie z Motorem.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ‘01) - Odra zremisowała u siebie 3:3 z KKS-em Kalisz. Matuszewski pojawił się na murawie w drugiej części gry.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Puszcza zwyciężyła 3:1 w sparingu z Sandecją Nowy Sącz. Kobylak wystąpił w drugiej połowie i nie miał zbyt wielu interwencji. Głównie wyłapywał dośrodkowania z bocznych sektorów boiska, a także często grał nogami. Był jednym z wyróżniających się zawodników na murawie.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – Łódzki Klub Sportowy przegrał 0:1 z drużyną z serbskiej ekstraklasy - FK Radnicki. Nawotka nie zagrał w grze kontrolnej z powodu drobnego urazu.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) - W sobotę Znicz miał zmierzyć się z Mazurem Karczew, ale sparing został odwołany.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, ’01) – Klub z Grodziska Mazowieckiego pokonał 2:1 Lechię Tomaszów Mazowiecki. Lisowski rozegrał cały mecz i miał asystę drugiego stopnia przy pierwszym golu - zagrał do bocznego obrońcy, który dośrodkował w pole karne, a jeden z piłkarzy Pogoni zdobył bramkę.