Wypożyczeni: 90 minut Nagya, wywalczony karny Lisowskiego

03.02.2020 14:00

(akt. 03.02.2020 15:21)

W poprzednim tygodniu 90 minut  barwach Panathinaikosu Ateny rozegrał Dominik Nagy. Węgier miał udział przy pierwszej bramce. Rzut karny dla Lechii Zielona Góra wywalczył z kolei Mateusz Lisowski. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Dominik Nagy (Panathinaikos Ateny, ‘95) - Panathinaikos wygrał 2:0 u siebie z PAOK-iem Saloniki. Węgier rozegrał 90 minut na prawej pomocy. Nagy miał udział przy pierwszym golu. Skrzydłowy otrzymał piłkę w bocznym sektorze i podał do Christosa Donisa, który został sfaulowany w polu karnym. "Jedenastkę" na gola zamienił Federico Macheda.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock, ‘99) – Płocczanie zremisowali 1:1 przy Łazienkowskiej z Legią w grze kontrolnej. Kwietniewski nie pojawił się na boisku.

Mateusz Hołownia (Wisła Kraków, ‘98) – Wisła zwyciężyła w sparingach z drugim zespołem Łokomotiwu Moskwa (3:0) oraz Dinamem Tibilisi (3:2).Pierwsza gra kontrolna trwała 2x35 minut i Hołownia wystąpił w niej od początku do końca. Grał jako lewy obrońca.

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec, ‘97) – Sosnowiczanie ulegli w grze kontrolnej FK Zeleziarne Podbrezova (0:1). "Nawot" zameldował się na boisku tuż po przerwie. Prawy obrońca zastąpił Markasa Benetę. Od piątku 31 stycznia Zagłębie przebywa na zgrupowanie w chorwackim Medulin i weźmie udział w Pucharze Arena Cup. Obóz zakończy się 13 lutego.

Mateusz Żyro (Stal Mielec, ‘98) – Mielczanie zwyciężyli 3:2 w grze kontrolnej z Resovią. "Żyrko" wyszedł na murawę w podstawowym składzie i został zastąpiony w przerwie.

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki, ‘01), Michał Król (Wigry Suwałki, ‘00) - Wigry bezbramkowo zremisowały w Mariampolu z Żalgirisem Wilno. W pierwszej odsłonie na boisku walczył Matuszewski, z kolei Król grał po zmianie stron.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom, 99’), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, ‘00) - Radomianie okazali się lepsi od Korony Kielce (5:3) w grze kontrolnej przed startej drugiej części sezonu. Pietrzyk grał do 57. minuty, a Kochalski oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice, ‘00) – Puszcza przegrała w sparingach z Sandecją Nowy Sącz (0:1) oraz Stalą Stalowa Wola (0:2). Sitek wystąpił w spotkaniu z pierwszoligowcem. Pomocnik pojawił się na murawie w drugiej części gry kontrolnej.

Mateusz Bondarenko (Stomil Olsztyn, ‘99) – Stomil wygrał 3:1 w spotkaniu towarzyskim ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Bondarenko rywalizował w pierwszych 45 minutach. Na początku sparingu środkowy obrońca oddał strzał głową, ale bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Co ciekawe, olsztyński klub testuje byłego golkipera Legii, Vjaceslavsa Kudrjavcevsa.

Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola, ‘01) – "Stalówka" pokonała 2:0 Puszczę Niepołomice. Ciepieli zabrakło w kadrze ze względu na drobny uraz kolana.

Bartosz Rymek (Motor Lublin, 99’) - Lublinianie przegrali towarzysko z Hetmanem Zamość (0:1). Wypożyczony legionista otrzymał szansę gry w drugich 45 minutach. Zawodnik miał kilka ciekawszych podań, po których partnerzy z zespołu podłączali się do ofensywy.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki, ‘01) – Sokół przegrał z Wartą Sieradz 2:3. To pierwsza porażka ekipy z Aleksandrowa Łódzkiego w zimowym okresie przygotowawczym. Misiak został desygnowany na plac gry w 46. minucie. Napastnik oddał dwa groźne strzały: z woleja z 20 metrów, a drugi - będąc w polu karnym. Po tym uderzeniu, do dobitki złożył się kolega, lecz trafił w słupek. Co więcej, piłkarzowi udało się kilka razy napędzić akcje Sokoła.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, rocznik ‘01) - Pogoń zremisowała w grze kontrolnej z Pelikanem Łowicz. Gładysz ma zerwane więzadło w kostce, przez co nie wystąpił w sparingu. Za 2-3 tygodnie obrońca powinien wrócić do gry.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra, rocznik ‘01) – Zielonogórzanie przegrali 1:3 ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Lisowski biegał po murawie w drugiej połowie. Zawodnik wywalczył rzut karny, po którym padł gol dla Lechii. 18-latek grał jako ofensywny pomocnik. Wygrał dużo dryblingów. Poza tym miał sporo dobrych podań w boczne strefy.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska, rocznik ‘01) - Wólczanka nie miała sparingu w ubiegłym tygodniu. Trzecioligowiec zmierzy się we wtorek z Błękitnymi Ropczyce.

Paweł Łakota (Concordia Elbląg, rocznik ‘01) – Zespół z Elbląga uległ 1:4 Huraganowi Morąg. Sparing odbył się w systemie 4x30 minut. Łakota wystąpił w trzeciej oraz czwartej części gry. Golkiper okazał się lepszy w dwóch sytuacjach sam na sam. Ponadto obronił dwa uderzenia z linii bramkowej. Puścił gola, po którym może mieć trochę pretensji do siebie. Nie udało mu się  bowiem przechwycić piłki w powietrzu.