Wypożyczeni: 90 minut trzech legionistów, karny Misiaka

05.08.2019 12:00

(akt. 05.08.2019 12:03)

W poprzednim tygodniu rzut karny dla Sokoła Aleksandrów Łódzki wywalczył Mateusz Misiak. Trwa leczenie Cezarego Miszty. Pełne 90 minut zaliczyło z kolei trzech zawodników. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wiadomości na temat każdego piłkarza wypożyczonego przez stołeczny klub.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock) – Płocczanie przegrali u siebie 1:2 z Lechią Gdańsk. Kwietniewskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Śląsk bezbramkowo zremisował przy Łazienkowskiej z Legią. Hołownia ze względu na zapis w kontrakcie, nie mógł wystąpić przeciwko klubowi, z którego jest wypożyczony.

Wiktor Preuss (Piast Gliwice) – Zawodnik dopiero kilka dni temu przeszedł do gliwickiej ekipy na zasadzie wypożyczenia. Gracz będzie walczył o swoją pozycję poprzez drugi zespół. Rezerwy Piasta, bez Preussa w składzie, pokonały 4:2 Czarnych Pyskowice w pierwszej rundzie okręgowego Pucharu Polski

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec), Cezary Miszta (Zagłębie Sosnowiec) – Spadkowicz z Ekstraklasy przegrał w Sosnowcu 0:1 z Olimpią Elbląg. Nawotka pojawił się w wyjściowym składzie Zagłębia i zszedł z boiska po końcowym gwizdku sędziego. Miszty zabrakło w kadrze meczowej. Młody golkiper, po sparingu z Rakowem przed rozpoczęciem ligi, doznał kontuzji, przez co od dwóch tygodni nie trenuje z zespołem.

Mateusz Żyro (Stal Mielec), Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki), Michał Król (Wigry Suwałki) – Mielczanie zremisowali u siebie 1:1 z Wigrami Suwałki. „Żyrko” ponownie zameldował się w wyjściowym składzie i walczył do 63. minuty. Wówczas w jego miejsce wszedł Łukasz Janoszka. Trener gospodarzy zdecydował się na zmianę taktyki, stąd taka roszada. Stal zanotowała zatem serię siedmiu meczów na własnym obiekcie bez porażki. Po stronie Wigier, spotkanie z ławki oglądał Matuszewski, natomiast Król nie znalazł się w kadrze meczowej. Akcja bramkowa, którą wyprowadzili goście, zapoczątkowali oraz sfinalizowali byli gracze Legii. Asystę Grzegorza Aftyki na gola zamienił Cezary Sauczek.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice) - Puszcza wygrała na 1:0 z Odrą. Sitek walczył na boisku w Opolu przez 72 minuty i został zastąpiony przez Jakuba Bąka. Pomocnik oddał dwa strzały: jeden celny i drugi, który przeleciał obok słupka. Poza tym, często był faulowany. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Kamila Słabego, obrońcy niebiesko-czerwonych była spowodowana przewinieniem na wypożyczonym legioniście. Gdyby przeciwnik nie zatrzymał Sitka nieprzepisowo, ten mógł wykreować dobrą sytuację dla drużyny. 18-latek sam został też napomiany "żółtkiem". – Jestem zadowolony ze swojego występu. Wykazywałem się aktywnością na murawie. Próbowaliśmy zaskakiwać Odrę po szybkich kontratakach. Najważniejsze są oczywiście trzy punkty zdobyte na wyjeździe – opowiada „Sito”. Co ciekawe, w kadrze miejscowych na mecz z drużyną z Niepołomic znalazł się Michał Sparwasser, który w poprzednim sezonie sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów młodszych z Legią. Latem gracz definitywnie odszedł z Łazienkowskiej.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Triumfator II ligi w ubiegłych rozgrywkach ma za sobą drugie spotkanie i zarazem drugie zwycięstwo na zapleczu Ekstraklasy. Ekipa z Radomia tym razem pokonała 2:1 Stomil Olsztyn na własnym terenie. Pełne 90 minut na murawie spędził Pietrzyk, z kolei Kochalski wcielił się w rolę rezerwowego. Co więcej, drugą bramkę dla miejscowych zdobył były legionista, Patryk Mikita.

Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa) – Skra po dwóch kolejkach ma na koncie zero punktów. Tym razem gracze Pawła Ściebury przegrali u siebie 1:3 z Garbarnią Kraków. „Bondi” wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty. W ciągu meczu stoper doszedł do dwóch główkowych sytuacji pod bramką rywala, ale obie nie były zbyt klarowne i nie dało się po nich skierować piłki do siatki. – Spotkanie było bardzo wyrównane. Szybko objęliśmy prowadzenie, lecz potem zabrakło nam szczęścia. Mieliśmy okazje do zdobycia bramki, ale tuż przed przerwą przeciwnicy doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron, wpływ na obraz rywalizacji miał przypadkowy rzut karny dla gości. Później trudno było odwrócić losy tego pojedynku. Taki jest futbol – skomentował Bondarenko. Za tydzień drużyna z Częstochowy zagra we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań, a wcześniej, bowiem w środę, zmierzy się z Ruchem Chorzów w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski.

Łukasz Zjawiński (Stal Stalowa Wola), Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola) – „Stalówka” doznała porażki 1:4 na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. z Resovią Rzeszów. „Ciepi” przez cały mecz siedział na ławce, natomiast „Zjawa” pojawił się na murawie w 68. minucie w miejsce Michała Fidziukiewicza. Zespół ze Stalowej Woli po dwóch spotkaniach ma zero punktów, dwa strzelone gole i siedem straconych.

Kacper Skibicki (Pogoń Siedlce) – Drużyna Kamila Sochy bezbramkowo zremisowała w Siedlcach z Resovią Rzeszów. 17-latek znalazł się w wyjściowej „jedenastce” i grał do 88. minuty. Kacper był ustawiony na pozycji prawego pomocnika, pod koniec spotkania zastąpił go Jakub Romanowicz.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska) – Wólczanka wygrała 3:2 w Wiązownicy z miejscowym KS-em oraz zremisowała 3:3 na wyjeździe z Orłem Przeworsk. „Olej” w obu spotkaniach zagrał po „połówce”.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki), Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) – Pogoń musiała uznać na własnym terenie wyższość Sokoła, który wygrał 2:1. Gładysz cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a Misiak pojawił się na murawie w 60. minucie. Napastnik wywalczył „jedenastkę” dla swojej ekipy po tym, jak został sfaulowany przez golkipera, którego zdołał minąć. Do rzutu karnego podszedł Mikołaj Bociek, który zapewnił zwycięstwo przyjezdnym.

Mateusz Leszczuk (KS Łomianki) – Żółto-czarni, przed rozpoczęciem sezonu, rozegrają jeszcze jeden mecz towarzyski. Ich rywalem będzie Sokół Serock, z którym zmierzą się w środę, 7 sierpnia.