Wypożyczeni: Arak i Kurowski bohaterami

Łukasz Pazuła

21.09.2015 11:52

(akt. 21.12.2018 15:18)

Wypożyczeni legioniści mają już kolejny tydzień zmagań ligowych za sobą. Z dobrej strony pokazał się Jakub Arak, który strzelił dwa gole dla Zagłębia i dzięki niemu sosnowiczanie wywalczyli jeden punkt. Bramkę zdobył również Kamil Kurowski, który pod skrzydłami nowego trenera gra zdecydowanie więcej w pierwszym składzie. Trzech legionistów nie wystąpiło w swoich spotkaniach: Michał Bajdur, Mateusz Wieteska i Przemysław Mizgała.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen przegrało na wyjeździe 0:2 z 1.FC Nurnberg. „Kosa” zagrał pełne 90 minut.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Olimpia wygrała na swoim boisku 1:0 z GKS-em Katowice. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Kurowski strzałem zza pola karnego. „Kura” zagrał cały mecz.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Wigry przegrały swoje wyjazdowe spotkanie z Pogonią Siedlce 0:1. Moneta wyszedł na mecz w pierwszym składzie, ale w przerwie został zmieniony przez Damiana Gąskę. Wypożyczony legionista w 23. minucie podał piłkę wprost pod nogi rywala - Konrada Wrzesińskiego, ten szybko dograł do Adama Dudy, który strzelił gola dla swojej drużyny.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Kalinkowski zagrał w pełnym wymiarze czasowym i otrzymał żółtą kartkę.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Dolcan zremisował na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Bajdur cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – Wieteska tak samo jak jego kolega z drużyny, również cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie w ubiegłym tygodniu rozegrało dwa spotkania. Pierwszy mecz zawodnicy z Sosnowca wygrali w Pucharze Polski z Wdą Świecie 4:1 (Arak nie wystąpił w tym pojedynku). Później w weekend piłkarze Artura Derbina pojechali do Nowego Sącza, aby zmierzyć się z miejscową Sandecją. Obydwie drużyny podzieliły się punktami ligowymi (wynik 3:3), a wypożyczony legionista, który zaliczył pełne 90 minut gry, zdobył dwie bramki. - Na pewno jest niedosyt, bo przyjechaliśmy po trzy punkty. Znów mecz pełen dramaturgii. Dla każdego kibica, który przyszedł na stadion, spotkanie było atrakcyjne, ale ja wolałbym wygrać 1:0 niż zremisować 3:3. Ostatnio dużo trenowałem strzały głową, bo od dawna nie zdobyłem w ten sposób bramki. W pierwszej lidze jeszcze mi się to nie udało. Dużo pracuję na treningach i cieszę się, że to przyniosło efekt. Jeśli jednak chcę być lepszym zawodnikiem, to na trzy sytuacje muszę wykorzystać trzy – powiedział po meczu bohater sosnowiczan.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mizgała nie wystąpił ani w meczu z Wdą Świecie, ani w spotkaniu z Sandencją Nowy Sącz.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry przegrał na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 1:2. Gąsior przebywał na boisku przez 86 minut. W jego miejsce wszedł Michał Michalec.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Dzięcioł w spotkaniu z Wigrami wszedł na boisko w 84. minucie. Wypożyczony obrońca zmienił Kamila Dmowskiego.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka zremisowała na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 1:1. Jałocha zagrał cały mecz.