Wypożyczeni: Asysta Bajdura

Łukasz Pazuła

09.11.2015 11:07

(akt. 21.12.2018 15:18)

Ostatni tydzień nie był najlepszy dla wypożyczonych legionistów. Trzech zawodników nie zagrało w swoich drużynach: Jakub Kosecki, Mateusz Wieteska i Przemysław Mizgała. Marcel Gąsior tuż przed szykowaną dla niego zmianą, został kolejny raz w tym sezonie upomniany przez sędziego żółtą kartką i będzie musiał pauzować w następnym meczu. Natomiast na wyróżnienie zasłużył Michał Bajdur, który w konfrontacji z Arką Gdynia zanotował asystę.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Saundhausen wygrało na wyjeździe 1:0 z FSV Frankfurt. Kosecki nie zagrał w tym spotkaniu. Wypożyczony legionista ma małe problemy z barkiem i nie jest w pełni gotowy do gry.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Olimpia zremisowała 0:0 na wyjeździe z Sandencją Nowy Sącz. Kurowski zagrał w tym spotkaniu 79 minut. Pomocnik został zastąpiony przez Roberta Szczota.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Wigry przegrały 1:2 z Wisłą Płock na własnym obiekcie. Moneta zagrał całe spotkanie. Wypożyczony legionista był bliski zdobycia bramki w pierwszej połowie meczu. Pomocnik uderzył jednak za słabo i nie zdołał pokonać golkipera rywali.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Kalinkowski w spotkaniu z Wisłą zaliczył pełne 90 minut gry.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Dolcan, mimo że wygrywał na wyjeździe 2:0 z Arką Gdynia, finalnie przegrał 2:3. Bajdur na murawie przebywał przez 54 minuty i został zmieniony przez Damiana Świerblewskiego. Wypożyczony legionista zanotował w tym spotkaniu jedną asystę.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – „Wietes” cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Legionista powinien jednak wystąpić w kolejnym meczu, ponieważ inny obrońca Dolcanu, Szymon Sawała, będzie pauzował za żółte kartki.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało 2:0 z Chrobrym Głogów. Arak wszedł na boisko w 86. minucie za Michała Fidziukiewicza.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mizgała cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Gąsior zagrał 76 minut w spotkaniu z Zagłębiem. Na boisku zastąpił go Patryk Malinowski. Wypożyczony legionista tuż przed zejściem z murawy został ukarany żółtą kartką. To już jego czwarte upomnienie w tym sezonie. Pomocnik będzie pauzował w kolejnym meczu.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała w Pruszkowie 0:1 ze Stomilem Olsztyn. Dzięcioł zagrał całe spotkanie i został upomniany żółtą kartką.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka rozgrywała w ubiegłym tygodniu dwa mecze. Obydwa wygrała 3:2. Najpierw pokonała na wyjeździe Chojniczankę Chojnice, a następnie zwyciężyła z Dolcanem Ząbki na własnym obiekcie. Jałocha zagrał pełne dwa spotkania.