Wypożyczeni: Asysta Lachowicza, czyste konto Kikolskiego, gol Sobocińskiego

19.09.2023 11:00

(akt. 26.10.2023 15:45)

Oskar Lachowicz (Spezia Calcio U-19) miał asystę w debiucie, Maciej Kikolski (GKS Tychy) zachował kolejne czyste konto, Maddox Sobociński (GKS Wikielec) strzelił gola. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia, która od 72. minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Francesco Plaii (bramkarz), przegrała 1:2 z Virtusem Entella w 1. kolejce Primavery 2 (U-19). Lachowicz wszedł na boisko tuż po przerwie, zadebiutował w nowych barwach, był aktywny, często posiadał piłkę, a w 87. minucie miał asystę. Środkowy pomocnik chciał dryblować i po zamieszaniu podał do Mattii Piccioli'ego, który skutecznie uderzył z dystansu.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Puszcza przegrała 1:3 ze Śląskiem Wrocław w 8. kolejce PKO Ekstraklasy. Majchrzak pojawił się na murawie w doliczonym czasie gry, zastępując Jakuba Serafina. Miał 2 podania (1 celne), 1 sprint, przebiegł 1.1 km.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – GKS wygrał 2:0 z Motorem Lublin w 8. kolejce I ligi. Kikolski zagrał cały mecz, zachował 4. czyste konto w sezonie. Pokazał się z dobrej strony, miał trochę gry nogami, krótkich i dalszych podań, wyłapywał miękkie oraz płaskie dośrodkowania z bocznych sektorów.

Po godzinie gry wyszedł z bramki, skrócił kąt i poradził sobie ze strzałem Michała Żebrakowskiego. Chwilę później pewnie wybronił uderzenie Marcela Gąsiora z 17. metra. W 79. minucie przeciął płaskie dogranie z boku, po czym zatrzymał Bartosza Wolskiego. Potem opuścił własne pole karne i wybił piłkę głową, uprzedzając rozpędzonego Michała Króla.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz zwyciężył 1:0 Polonię Warszawa w 8. kolejce I ligi. Krajewski, który wrócił do zdrowia po urazie stopy, wszedł na boisko w 83. minucie, zastępując Tymona Proczka. Dobrze pilnował Bartosza Biedrzyckiego w bocznym sektorze, pressował, potrafił wywalczyć aut, zablokować podanie. W jednej z akcji podprowadził piłkę, jego prostopadłe zagranie zostało przecięte, ale młodzieżowiec zdołał jeszcze zgarnąć futbolówkę i celnie wycofać.

W doliczonym czasie ładnie zgubił rywala przyjęciem, podał prostopadle, otrzymał zagranie zwrotne, podłączył się do ofensywy i został sfaulowany przez Michała Bajdura, który został napomniany żółtą kartką. Chwilę później Krajewski dopadł do piłki w polu karnym Polonii, uderzył z lewej nogi, z 12. metra, lecz Piotr Marciniec zdołał go zablokować. Wahadłowy był w stanie dobrze utrzymać się przy futbolówce pod presją, na połowie przeciwników.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia uległa 1:3 Górnikowi w Łęcznej w 8. kolejce I ligi. Ciepiela znalazł się w wyjściowym składzie, grał jako napastnik, w 78. minucie zastąpił go Wołodymyr Zastawnyj.

Wypożyczony zawodnik Legii od początku był aktywny, sporo biegał, naciskał rywali, pressował, pokazywał się do gry, otrzymywał podania prostopadłe, na które zbiegał. Potrafił utrzymać się przy piłce, celnie zagrać.

Jego podania nakręcały akcje. W 3. minucie 22-latek miękko zagrał na lewą stronę pola karnego, Kelechukwu Ibe-Torti wycofał do Adriana Łyszczarza, który nieznacznie się pomylił po uderzeniu na dalszy słupek. Moment później Ciepiela w dobrym stylu oddalił zagrożenie po rzucie rożnym dla Górnika, gdyż tak wybił piłkę z własnego pola karnego, że Resovia zapoczątkowała kontrę.

Po niecałym kwadransie dostał prostopadłe podanie, zagrał w taki sposób na prawą stronę, do Rafała Mikulca, który uderzył z 16. metra, ale Maciej Gostomski nie dał się zaskoczyć. Po chwili "Ciepki" umiejętnie zastawił się w lewym sektorze "szesnastki" Górnika, okazał się lepszy w pojedynku z Karolem Podlińskim, obrócił się z piłką i trochę niecelnie strzelił w kierunku dalszego słupka.

W 21. minucie wygrał pojedynek fizyczny z Adamem Deją (środek boiska), goście wyszli z kontrą, potem Ciepiela otrzymał podanie na 17. metr, od Mikulca, upadł po kontakcie z przeciwnikiem, lecz sędzia nie dopatrzył się faulu. Później zagrał prostopadle na bok, a akcja zakończyła się dwoma groźnymi strzałami kolegów.

Po niecałej godzinie gry zabrał się do kontry, dobrze podał prostopadle, otrzymał zagranie zwrotne, popędził prawym skrzydłem, płasko dośrodkował w "szesnastkę" w kierunku Radosława Kanacha, ale miejscowi przecięli dogranie.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie zremisowało 2:2 z Bruk-Betem w Niecieczy. Kisiel grał do 65. minuty, zmienił go Jaka Kolenc. Młodzieżowiec próbował pomagać w rozegraniu, zbiegał na zagrania prostopadłe, miał trochę odbiorów, celnych podań, nieco strat, nie popełnił większych błędów.

Starał się podłączać do akcji ofensywnych. W 14. minucie, po dośrodkowaniu z prawej flanki i odbitce od rywala, dopadł do piłki, uderzył z lewej nogi w drugim kontakcie, pod presją, lecz został zablokowany na 12. metrze. Po kwadransie płasko wycofał z lewej strony w pole karne, ale w tym obszarze nie było żadnego zawodnika Podbeskidzia.

Tuż przed przerwą Kisiel bardzo dobrze popracował w odbiorze, kasując podanie w środku pola i ewentualną kontrę.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń wygrała aż 4:0 z rezerwami Lecha Poznań w 9. kolejce II ligi. Okusami, który wrócił do zdrowia po naderwaniu więzadła w prawej kostce, oglądał spotkanie z ławki.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta wygrała 3:2 z Orlętami Radzyń Podlaski w 8. kolejce III ligi (grupa IV). Murawskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS zwyciężył na wyjeździe 1:0 Wartę Sieradz w 8. kolejce III ligi (grupa I). Sobociński grał do 62. minuty, został napomniany żółtą kartką, a chwilę po przerwie strzelił gola. Wypożyczony zawodnik Legii popisał się skuteczną dobitką z lewej nogi, z 6. metra, po wcześniejszym uderzeniu Dawida Kalisza (od 3:32 na poniższym wideo).

Chwilę później 19-latek dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, jego kolega mocno główkował, ale bramkarz Warty udanie interweniował.

Sobociński zdobył też bramkę w wyjazdowym meczu z Sokołem Ostróda (3:1) w 2. rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski. Grał od 46. minuty.

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana pokonała 2:1 Wikęd Luzino w 8. kolejce III ligi (grupa II). Knera grał do 57. minuty, zmienił go Oliwier Malinowski. Wypożyczony zawodnik Legii celnie zgrywał, wycofywał, rozrzucał piłki w boczne sektory, pomagał w rozegraniu, pressingu, doskoku. W pierwszej połowie popisał się ładnym odbiorem na własnej połowie, oddał też strzał z 16. metra (zablokowany).

W 32. minucie został sfaulowany w pojedynku powietrznym, wrócił do gry po pomocy medycznej, a rywala ukarano żółtym kartonikiem. Chwilę później Knera przewinił na własnej połowie i też obejrzał żółtą kartkę.

Podchodził wyżej, pojawiał się zwłaszcza po lewej stronie boiska, by dać opcje w ofensywie, choćby poprzez pokazywanie się do prostopadłych podań. W 47. minucie dostał takie zagranie, znalazł się w bocznym sektorze pola karnego, ale jego wycofanie zostało przecięte.

Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – MKS wygrał u siebie 2:0 z Józefovią Józefów w 8. kolejce IV ligi (grupa mazowiecka). Siodłowski obserwował mecz z ławki.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS III; IV liga) – Trafił na wypożyczenie do ŁKS-u. Na razie gra w IV lidze, czyli w trzeciej drużynie. Rozegrał 7 meczów, wszystkie w podstawowym składzie. W ostatni weekend jego ekipa wygrała 4:2 z Borutą Zgierz, a Iwańczyk strzelił drugiego gola w barwach drużyny z Łodzi.