News: Wypożyczeni: Kontuzja Sanogo

Wypożyczeni: Asysta Lachowicza, czyste konto Kikolskiego

24.10.2023 11:00

(akt. 23.10.2023 23:25)

Maciej Kikolski (GKS Tychy) zachował czyste konto w I lidze, a Oskar Lachowicz (Spezia U-19) miał asystę w Primaverze 2. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19, Primavera 2) – Spezia wygrała u siebie 3:0 z Monopoli w Primaverze 2. Lachowicz wszedł na boisko w 65. minucie i miał asystę przy ostatnim golu. Okiwał dwóch przeciwników, uderzył zza pola karnego, piłka szczęśliwie spadła pod nogi Matteo Garzii, który sfinalizował akcję po strzale z bliska.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice, Ekstraklasa) – Puszcza zremisowała w Krakowie 1:1 z Cracovią. Majchrzak oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – GKS pokonał 3:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała w I lidze. Kikolski zagrał cały mecz, zachował 5. czyste konto w sezonie. W 22. minucie wybronił (na raty) mocny strzał Maksymiliana Banaszewskiego z 17. metra – najpierw odbił piłkę przed siebie, a po chwili ją złapał, uprzedzając Lionela Abate Etoundiego.

W 78. minucie 19-latek wyłapał potężne uderzenie (wolej) Titasa Milasiusa z 14. metra. – Szybko ustawiliśmy wynik meczu. Naszym założeniem po przerwie było to, by jeszcze bardziej podkręcić tempo, przypieczętowaliśmy to trzecią bramką. Nie miałem zbyt wielu interwencji, choć poprzeczka na początku spotkania mogła się okazać groźna. Cały zespół dobrze spisał się w grze defensywnej – mówił w rozmowie z Polsatem Sport wypożyczony bramkarz Legii.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz przegrał na wyjeździe 0:2 z Arką Gdynia w I lidze. Krajewski pojawił się w wyjściowym składzie gości, walczył w kontakcie, w pojedynkach powietrznych i na ziemi, naciskał rywali, celnie zagrywał, choćby prostopadle.

Na początku spotkania pokazał się na podanie prostopadłe, lecz Tymon Proczek za mocno zagrał w pole karne do wypożyczonego zawodnika Legii. Po chwili "Krajo" dośrodkował z prawego skrzydła, piłka musnęła Dawida Gojnego i dotarła w okolice dalszego słupka, gdzie Przemysław Stolc uprzedził Shumę Nagamatsu.

Wahadłowy kilkukrotnie zbiegał z prawej strony do środka boiska. W 7. minucie, po takiej akcji, został sfaulowany przez Olafa Kobackiego. Po przerwie dobrze napędził kontrę, zakończoną niecelnym strzałem Pawła Moskwika. Po niecałej godzinie gry jego niezły rajd został przerwany na 16. metrze, przez Gojnego.

Młodzieżowiec miał przechwyty, potrafił przecinać podania, zatrzymywać przeciwników, w jednej z akcji wybił piłkę na aut po sporym zamieszaniu we własnym polu karnym. W 64. minucie świetnie odebrał futbolówkę w "szesnastce" Znicza, kasując groźną sytuację Arki.

Potem Krajewski udanie zablokował Gojnego we własnym polu karnym, ale ucierpiał w tej akcji, poczuł ból w nodze. Co prawda wrócił do gry, ale chwilę później, w 72. minucie, opuścił boisko kulejąc. Zmienił go Krystian Tabara.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia przegrała aż 1:4 z Wisłą w Krakowie w I lidze. Ciepiela znalazł się w wyjściowym składzie, grał w ataku, w 64. minucie zmienił go Bartłomiej Eizenchart. Wypożyczony zawodnik Legii zakładał pressing, celnie zgrywał, miał parę przechwytów, dobrze radził sobie w grze tyłem do bramki, nie popełnił większych błędów.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie przegrało 0:3 z GKS-em w Tychach w I lidze. Kisiel grał do 72. minuty, wówczas zastąpił go Jaka Kolenc.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń pokonała 2:1 Zagłębie II Lubin. Okusami obserwował mecz z ławki.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta pokonała 1:0 Podhale Nowy Targ w III lidze (grupa IV). Murawskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS uległ aż 0:4 Olimpii w Zambrowie w III lidze. Sobociński grał do 60. minuty, wówczas został zmieniony. Wcześniej obejrzał żółtą kartkę.

W jednej z akcji (pierwsza połowa) dobrze powalczył w powietrzu, zgrywając piłkę głową, do Huberta Otręby, który nieznacznie się pomylił po mocnym uderzeniu z 20. metra.

Kacper Knera (środkowy pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – W minioną sobotę Elana miała zagrać na wyjeździe z Cartusią Kartuzy w III lidze, ale spotkanie zostało przełożone z powodu złego stanu boiska.

Szymon Siodłowski (napastnik; rocznik 2005; MKS Piaseczno; IV liga) – MKS zremisował na wyjeździe 3:3 z Wilgą Garwolin w IV lidze (grupa mazowiecka). Siodłowskiego zabrakło w kadrze meczowej. Zawodnik zagrał za to całe spotkanie w rezerwach (A-klasa), które przegrały na wyjeździe 1:2 ze Spartą Jazgarzew.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS III; IV liga) – Trzeci zespół ŁKS-u przegrał aż 2:6 z AKS-em SMS Łódź w IV lidze. Iwańczyk znalazł się w wyjściowym składzie i rywalizował do 67. minuty, wówczas został zmieniony. Miał kilka akcji kombinacyjnych i indywidualnych.

Oddał trzy strzały z dystansu. Przy pierwszym, po zwodzie do środka, zabrakło mu niewiele. W drugiej sytuacji okiwał obrońcę i uderzył, ale rywal odbił piłkę, która wyszła na korner. Za trzecim razem został sfaulowany po akcji indywidualnej, wywalczył rzut wolny, po którym trafił z 35. metra w poprzeczkę.