News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Asysta Lisowskiego

05.04.2021 12:20

(akt. 05.04.2021 12:21)

W poprzednim tygodniu Mateusz Lisowski wywalczył asystę i asystę drugiego stopnia przy bramkach III-ligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001) – Arka przegrała na wyjeździe 0:1 z GKS-em Tychy. Rosołek rozegrał cały mecz. W 9. minucie młodzieżowiec przeprowadził niezłą akcję - zagrał do nadbiegającego Mateusza Żebrowskiego, który wychodził na pozycję, ale ten był atakowany przez rywala i nie zdołał celnie uderzyć z 5. metra. Później Żebrowski dopadł do piłki przed linią końcową i zagrał do "Rosiego", którego strzał został zablokowany. W końcówce spotkania napastnik świetnie zachował się w polu karnym – szybko obrócił się z piłką przy nodze i oddał mocny strzał z lewej nogi z 14. metra, który nieznacznie minął bramkę.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak wygrał na wyjeździe 1:0 z Miedzią Legnica. Kochalski bronił dostępu do bramki klubu z Radomia od pierwszej do ostatniej minuty. W 70. minucie "Kochal" uratował drużynę przed stratą bramki. Popisał się świetną interwencją - obronił strzał Wiktora Pleśnierowicza z rzutu wolnego, z bliskiej odległości.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Puszcza zwyciężyła 2:1 GKS Jastrzębie. Kobylak oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) – Chrobry przegrał 0:3 w Łęcznej z Górnikiem. Niski śledził spotkanie z ławki rezerwowych.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01) - Odra zremisowała 1:1 z Resovią w Rzeszowie. Matuszewski wystąpił od początku do końca rywalizacji.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS zwyciężył 1:0 GKS Bełchatów. Nawotka rozegrał 81 minut na prawej obronie - wówczas został zmieniony przez Macieja Wolskiego. W 21. minucie "Nawot" dośrodkował do Piotra Janczukowicza, który główkował ponad poprzeczką.

Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98), Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia przegrała na wyjeździe 1:2 z Sokołem Ostróda. Waniek i Sobiecki pojawili się na boisku odpowiednio w 77. i 82. minucie.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz wygrał 3:1 z Hutnikiem w Krakowie. Grudziński rozegrał całe spotkanie na lewej obronie.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń zremisowała na własnym terenie 3:3 z Polonią Warszawa. Lisowski rywalizował do 84. minuty. Skrzydłowy miał asystę przy pierwszym trafieniu dla gospodarzy. W 23. minucie dośrodkował z rzutu rożnego na 4. metr. Do piłki ruszył Sebastian Kobiera i - mimo nacisków ze strony rywala - umieścił ją w siatce (od 26:23 na poniższym filmie). Co więcej, "Lisu" wywalczył też asystę drugiego stopnia przy trzecim golu dla Pogoni. Wypożyczony legionista pojawił się po lewej stronie boiska i zagrał prostopadle do Jakuba Kołaczka, który zacentrował w pole karne, na dalszy słupek. Tam pojawił się Damian Jaroń, który zdobył bramkę (od 1:36:43).

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) - Wólczanka pauzowała w 27. kolejce III ligi grupy IV. W czwartek, 1 kwietnia, rozegrała sparing z Wieczystą Kraków (2:2), a Czado wbiegł na murawę w 79. minucie.

Legia w 2020 roku

1/20 Pierwszym sparingowym rywalem Legii w 2020 roku było FC Botosani. Drużyna Aleksandara Vukovicia wygrała 2:1. Kto strzelił gole?