Wypożyczeni: Asysta Pierzaka

04.10.2022 11:00

(akt. 04.10.2022 00:39)

W poprzednim tygodniu asystę miał Patryk Pierzak (Górnik Łęczna), czyste konto w meczu rezerw zachował Gabriel Kobylak (Radomiak II Radom), a Joel Abu Hanna (Lechia Gdańsk) oglądał spotkanie z Pogonią Szczecin z ławki rezerwowych. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma U-19; Primavera) – Zespół z Rzymu zremisował na wyjeździe 2:2 z Empoli. Majchrzak obserwował rywalizację z ławki.

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia przegrała na wyjeździe 1:2 z Pogonią Szczecin. Abu Hanna spędził mecz na ławce rezerwowych.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal wygrała na wyjeździe 2:0 z Miedzią Legnica. Ciepiela znalazł się poza kadrą meczową, ponieważ w trakcie spotkania z Lechem Poznań (1. kolejka) złamał piątą kość śródstopia. Zawodnik stopniowo wraca do zdrowia.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał u siebie 0:2 z Cracovią. Kobylak oglądał spotkanie z ławki, a dzień później (1.10) zachował czyste konto w meczu drugiej drużyny, która wygrała 7:0 z Królewskimi Jedlnia w 8. kolejce ligi okręgowej.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – Stal przegrała u siebie 3:4 w derbach Rzeszowa z Resovią. Mustafajew pojawił się na murawie w 76. minucie, a w doliczonym czasie dobrze zachował się w polu karnym rywala (od 4:49 na poniższym wideo). Wówczas, będąc na bliższym słupku, przepuścił piłkę po płaskim dośrodkowaniu Patryka Małeckiego, co sprawiło, że niepilnowany Andreja Prokić skierował piłkę do pustej siatki (z 5. metra).

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik wygrał u siebie 3:2 z GKS-em Tychy. Pierzak wszedł na boisko w 76. minucie i miał asystę przy golu na 3:1 (doliczony czas gry; od 7:30 na materiale wideo). Wypożyczony piłkarz Legii najpierw zablokował strzał z 30. metra, a po chwili płasko, prostopadle podał do Huberta Sobola, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Konradem Jałochą i pokonał go po uderzeniu na dalszy słupek.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zremisowała u siebie 1:1 z Wisłą Puławy. Kikolski zagrał cały mecz i w pierwszej połowie zatrzymał Adriana Paluchowskiego, za sprawą którego rywale mieli najlepsze okazje w ofensywie.

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń zwyciężyła na wyjeździe 5:3 Błoniankę Błonie. Imiołek wystąpił od początku do końca rywalizacji.

W pierwszej połowie grał więcej w defensywie, miał kilka odbiorów i dobrych zagrań do przodu. Jeśli chodzi o ofensywę, to w jednej akcji otrzymał podanie do linii, zgrał z tzw. pierwszej piłki do środka, dostał prostopadłe podanie na bok, do dośrodkowania, ale do większego zagrożenia nie doszło.

W drugiej odsłonie też występował głównie w obronie, miał parę odbiorów, a także wygrywał wszystkie pojedynki główkowe. Ruszył również do kontrataku – dostał futbolówkę na lewą stronę, podprowadził ją przed pole karne i dokładnie dośrodkował na Michała Wrzesińskiego, ale po jego kontakcie z piłką nie było nic groźnego. Tak samo wyglądała druga akcja ofensywna – po trójkącie i z centrą "Imioła".