Wypożyczeni: Asysta Szwocha

Łukasz Pazuła

09.05.2016 11:27

(akt. 21.12.2018 15:18)

Arka Gdynia wygrała na wyjeździe 4:1 z Rozwojem Katowice, a Mateusz Szwoch zanotował asystę przy drugiej bramce dla swojego zespołu. Gdynianie potrzebują już tylko jednego punktu, aby awansować do Ekstraklasy, ponieważ czeka ich jeszcze rywalizacja z Dolcanem Ząbki, w której zostanie uwzględniony walkower. Pozostali legioniści nie mają zbyt wielu powodów do radości, ponieważ tylko dwóch graczy (nie licząc piłkarzy Arki)zaliczyło pełne występy. Szczęśliwy natomiast może być Ernest Dzięcioł. Obrońca pojechał z Pogonią Siedlce do Nowego Sącza, ale nie znalazł się jeszcze w kadrze meczowej na pojedynek z Sandecją.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Sandhausen zremisowało u siebie 2:2 z MSV Duisburg. Kosecki nie znalazł się w kadrze meczowej.

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – AEL wygrał u siebie 1:0 z Pafos FC. Piech cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Wigry przegrały na wyjeździe 0:3 z Chrobrym Głogów. Kalinkowski zagrał pełne 90 minut i otrzymał żółtą kartkę.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Kozak na boisko wszedł w 81. minucie spotkania. Pomocnik zmienił Damiana Gąskę.

Michał Bajdur (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie przegrało na wyjeździe 0:3 z Bytovią Bytów. Bajdur w 75. minucie zmienił Martina Pribulę.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Arak w spotkaniu z Bytovią w 53. minucie zmienił Marcina Sierczyńskiego.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Bartczak zagrał cały mecz z Bytovią.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Gąsior w meczu z Wigrami Suwałki na murawie pojawił się w 58. minucie. Pomocnik zmienił Damiana Sedziaka. Wypożyczony legionista otrzymał żółtą kartkę. - Na awans faktycznie jest już chyba trochę za późno. W szatni postawiliśmy sobie jednak cel, żeby osiągnąć jak najlepszą lokatę w tym sezonie. Nie ukrywam, myślimy o miejscu na podium. Mamy naprawdę bardzo fajny zespół. Cały czas pracujemy nad zgraniem. Tak jak mówiłem, chcemy obecne rozgrywki skończyć na możliwie najwyższej pozycji, a w kolejnych powalczymy o coś więcej - powiedział zawodnik w rozmowie z naszym serwisem.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała 0:3 z Sandecją Nowy Sącz. W kadrze meczowej nie znalazł się Dzięcioł, ale obrońca pojechał już ze swoim zespołem na to spotkanie. Defensor jest już do dyspozycji trenera siedlczan.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) –  Arka wygrała 4:1 z Rozwojem Katowice na wyjeździe. Jałocha zagrał cały mecz.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Swoch również zagrał pełne 90 minut w spotkaniu z Rozwojem. Pomocnik zanotował asystę. Skrót z tego spotkania zobaczycie tutaj.