Wypożyczeni: Asysty Langila i Szwocha

Łukasz Pazuła

08.05.2017 11:04

(akt. 21.12.2018 15:17)

Arka Gdynia wygrała w finale Pucharu Polski z Lechem Poznań. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W dodatkowym czasie gry gdynianie strzelili dwa gole, a przy jednej bramce asystował Mateusz Szwoch. Asystę zanotował również Steeven Langil, który wrócił do gry po kontuzji. Zapraszamy na nasz cotygodniowy raport.

Steeven Langil (Waasland-Beveren) – Waasland wygrał na wyjeździe 3:1 z KV Mechelen. Langil po raz pierwszy zagrał po kontuzji. Na boisko wszedł w 65. minucie. Reprezentant Martyniki zanotował asystę i dostał żółtą kartkę.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka w ubiegłym tygodniu wygrała z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski 2:0 po dogrywce. Jałocha nie zagrał w tym spotkaniu, ponieważ zmagał się z kontuzją. - To dla klubu wielki sukces. Szkoda, że nie zagrałem w żadnym meczu i osobiście nie mogę czuć się zdobywcą Pucharu Polski. Będąc w Legii mówiłem, że bez rozegrania spotkania, nie mógłbym się czuć mistrzem kraju. Udało mi się wtedy wystąpić. Takie jest życie. Moja przygoda z Arką jest na razie owocna. Awansowaliśmy do Lotto Ekstraklasy, w ostatnich miesiącach rozgrywaliśmy niezłe starcia, a przed nami utrzymanie, które jest dużym cele – mówił nam „Jao” tuż po wręczeniu medalów.

- Robimy wszystko, bym mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu Lotto Ekstraklasy. Lekarze próbowali sprawić, żebym był gotowy na konfrontację z Lechem, ale niestety nie udało się. Doznałem kontuzji w najgorszym momencie... Uznaliśmy, że nie ma sensu ryzykować, bo pogłębienie urazu mogłoby sprawić, że nie zagrałbym już w tym sezonie – kontynuował Jałocha.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Szwoch zagrał pełne 120 minut z Lechem. Pomocnik był pierwszym zawodnikiem Arki, do którego kierowano piłkę, by rozpocząć kontratak. Dlatego też piłkarze Lecha bardzo często agresywnie atakowali wypożyczonego legionistę. Właśnie dlatego „Szwochinho” dostał też żółtą kartkę, ponieważ próbował się odwdzięczać swoim rywalom faulami. Wychowanek Borowiaka Czersk posyłał dobre dośrodkowania, dobrze wykonywał stałe fragmenty, ale zdecydowanie słabiej podawał kolegom podczas gry. Mimo wszystko zanotował asystę przy drugiej bramce - To mój pierwszy konkret do CV, w dodatku teraz nikt na nas nie stawiał. W Legii zawsze oczekuje się mistrzostwa i Pucharu Polski, zdobywając to niejako spełniasz obowiązek. Przychodząc zimą ubiegłego roku do jeszcze pierwszoligowej Arki nie sposób było zakładać, że za rok będziemy świętować i to po wygranej w finale z tak dobrą drużyną jak Lech Poznań – powiedział rozgrywający gdynian serwisowi 2x45.info. Skrót z finału zobaczycie tutaj.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast wygrał 2:0 ze Śląskiem Wrocław. Masłowski wszedł na boisko w 86. minucie. „Masło” zmienił Macieja Jankowskiego.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch zremisował 1:1 z Zagłębiem Lubin u siebie. Niezgoda wszedł na boisko w 71. minucie, zastąpił byłego legionistę – Jakuba Araka.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Stomil przegrał na wyjeździe 1:2 z Sandecją Nowy Sącz. Karbowiak nie znalazł się w kadrze meczowej.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Wigry zremisowały 0:0 na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Kozak cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Adam Ryczkowski (Wigry Suwałki) – Ryczkowski wszedł na boisku w 81. minucie. Zmienił Omarę Santanę.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie wygrało na wyjeździe 1:0 z Drutevem-Bytovią Bytów. Bartczak zagrał cały mecz.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski wszedł na boisko w 83. minucie. Obrońca zmienił Sebastiana Milewskiego.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski nie znalazł się w kadrze meczowej.

Konrad Michalak (Zagłębie Sosnowiec) – Michalak w 56. minucie został zmieniony przez Łukasza Matusiaka.

Mateusz Wieteska (Chrobry Głogów) – Chrobry przegrał na wyjeździe 2:3 z MKS-em Kluczbork. Wieteska zagrał cały mecz.

Michał Suchanek (Chojniczanka Chojnice) – Chojniczanka przegrała 1:6 z Górnikiem Zabrze. Suchanek nie znalazł się w kadrze meczowej.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała u siebie 0:1 z GKS-em Katowice. Szrek zagrał cały mecz.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia wygrała 2:1 z Gryfem Wejherowo. Madeński leczy kontuzję.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł wszedł na boisko w 90. minucie. Zmienił Mateusza Kwiatkowskiego.

Michał Trąbka (Rozwój Katowice) – Rozwój przegrał 0:5 z Odrą Opole. Trąbka zagrał cały mecz.