Wypożyczeni: Asysty Lisowskiego

16.09.2019 16:30

(akt. 16.09.2019 17:00)

W ubiegłym tygodniu, dwie asysty dla Lechii Zielona Góra zdobył skrzydłowy, Mateusz Lisowski. Ponadto, pierwszy występ w trzecioligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki ma za sobą Michał Gładysz. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wiadomości na temat każdego piłkarza wypożyczonego przez stołeczny klub.

Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock) – Płocczanie boleśnie przegrali w Lubinie z Zagłębiem aż 0:5. Kwietniewski zdołał wyleczyć uraz i wrócił do kadry meczowej, jednak nie pojawił się na boisku.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Wrocławianie bezbramkowo zremisowali z Górnikiem Zabrze. Hołownia oglądał mecz z ławki.

Wiktor Preuss (Piast Gliwice) – Rezerwy gliwickiego klubu zwyciężyły 1:0 z Jednością Przyszowice. Zawodnika zabrakło w kadrze na ten mecz.

Mateusz Żyro (Stal Mielec) – Mielczanie doznali wyjazdowej porażki ze Stomilem Olsztyn (0:1). „Żyrko” całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Obrońca zagrał natomiast pełne 90 minut w rezerwach Stali, które okazały się lepsze od KS-u Legion Pilzno (4:1).

Konrad Matuszewski (Wigry Suwałki), Michał Król (Wigry Suwałki) – Suwałczanie przegrali w Tychach z GKS-em 1:2. Król oglądał poczynania kolegów z pozycji rezerwowego, a Matuszewski walczył od pierwszej do ostatniej sekundy i został upomniany przez arbitra żółtym kartonikiem, w drugiej odsłonie spotkania.

Maksymilian Sitek (Puszcza Niepołomice) – Ekipa z Niepołomic musiała uznać wyższość Podbeskidzie Bielsko-Biała. „Sito” zameldował się w wyjściowym składzie i zszedł z boiska w 57. minucie.

Kacper Pietrzyk (Radomiak Radom), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom), Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Triumfator II ligi ubiegłego sezonu wygrał u siebie 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Pełny mecz między słupkami po raz kolejny spędził Kochalski z kolei Pietrzyk oglądał go z ławki. Co więcej, całe spotkanie, po stronie przyjezdnych, rozegrał Nawotka. Prawy obrońca mógł zdobyć  bramkę honorową dla gości, ale w kluczowym momencie, nie musnął futbolówki na wślizgu. Trafienie zostało przypisane Fabianowi Piaseckiemu.

Łukasz Zjawiński (Stal Stalowa Wola), Bartłomiej Ciepiela (Stal Stalowa Wola) – „Stalówka” przegrała na wyjeździe 1:2 ze Stalą Rzeszów. Zarówno „Zjawa” jak i „Ciepi” znaleźli się w wyjściowej „jedenastce” i zeszli z murawy odpowiednio w 68 oraz 59. minucie spotkania. Ten drugi oddał dwa niecelne strzały, starał się grać dokładnie, precyzyjnie.

Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa) – Ekipa spod Jasnej Góry przegrała na wyjeździe 0:2 z Resovią Rzeszów. „Bondi” po występach w kadrze Polski do lat 20, w ramach Elite League, ponownie wrócił do linii obrony i zagrał od pierwszej do ostatniej minuty.

Kacper Skibicki (Pogoń Siedlce) – Drużyna Kamila Sochy zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 1:1. Jedyną bramkę dla gości, z rzutu karnego, zdobył Bartosz Brodziński, były obrońca trzecioligowych rezerw Legii. Skibicki został z kolei desygnowany przez trenera na plac gry w doliczonym czasie.

Dawid Olejarka (Wólczanka Wólka Pełkińska) – Wólczanka przegrała na własnym terenie 0:1 z Avią Świdnik, w której szeregach od pierwszych minut wystąpił były piłkarz stołecznego klubu, Bartłomiej Kukułowicz. W podstawowym składzie gospodarzy znalazł się Olejarka. Gracz z rocznika 2001 spędził na „dziesiątce”, a po 60 minutach opuścił murawę. W pierwszej połowie, zawodnik miał dwie okazje strzeleckie, jednakże został zablokowany. Po przerwie, uderzył z głowy po dośrodkowaniu, ale nie udało mu się skierować futbolówki do siatki.

Bartosz Rymek (Motor Lublin) – Motor pokonał w Sandomierzu miejscową Wisłę 2:1. „Rymo” nie pojawił się jednak na boisku.

Mateusz Misiak (Sokół Aleksandrów Łódzki) – Ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego zremisowała 1:1 z liderem tabeli, Sokołem w Ostródzie. Napastnik wszedł na plac w 70. minucie zastępując byłego gracza Legii, Kacpra Dziubę. Zawodnik walczył na pozycji lewego pomocnika. Zanotował kilka dośrodkowań, lecz w końcówce jego zespół bronił dostępu do własnej bramki, więc on sam miał sporo zadań w defensywie.

Michał Gładysz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) – Pogoń przegrała przy Konwiktorskiej z miejscową Polonią 1:2. „Gładi” znalazł się w wyjściowym składzie i opuścił murawę dopiero po końcowym gwizdku arbitra. – Mimo tego, iż Polonia objęła prowadzenia w meczu, to my stworzyliśmy sobie więcej sytuacji oraz kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Zabrakło jednak skuteczności. Szkoda straconej bramki w doliczonym czasie gry. Dziękuję trenerowi za to, że dał mi szansę. Mam nadzieję, iż mimo porażki pokazałem, że można na mniej częściej stawiać – mówi stoper.

Mateusz Lisowski (Lechia Zielona Góra) – Zielonogórzanie zremisowali 3:3 z Gwarkiem Tarnowskie Góry, a „Liszek” wszedł na plac gry w 55. minucie i miał kluczowe podanie. Po jego zagraniu, klubowy partner huknął w poprzeczkę. Skrzydłowy wystąpił także przez 90 minut w pucharowym starciu z Odrą Nietków (5:1) i zaliczył dwie asysty. Najpierw wywalczył rzut wolny, po którym padł gol. Później z kolei zszedł do środka i posłał górną prostopadłą piłkę w kierunku wychodzącego kolegi.

Paweł Łakota (Concordia Elbląg) - Golkiper bronił w zwycięskim spotkaniu Concordii ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (1:0). Bramkarz, zwłaszcza w pierwszej połowie, kilkukrotnie zażegnał niebezpieczeństwo. Łakota powstrzymał dwa mocne strzały przeciwników.

Mateusz Leszczuk (KS Łomianki) – Żółto-czarni zremisowali w Łomiankach 2:2 z Makowianką Maków Mazowiecki. „Lesia” zabrakło w kadrze na to spotkanie.