Wypożyczeni: Awans Szwocha w PP, gol Sulleya

Łukasz Pazuła

25.09.2017 11:40

(akt. 21.12.2018 15:17)

Arka Gdynia wygrała po dogrywce z Wigrami Suwałki 2:1 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Mateusz Szwoch, chociaż wszedł z ławki rezerwowych, był bliski zanotowania asysty tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Trafieniem w przegranym spotkaniu popisał się Sadam Sulley. Pozostali wypożyczeni legioniści nie mieli wielu powodów do radości, ponieważ ich drużyny albo przegrywały swoje spotkania, albo oni sami z różnych przyczyn nie grali. Zapraszamy na nasz raport.

Sandro Kulenović (Juventus F.C.) – Młodzieżowy zespół Juventusu z Kulenoviciem w składzie przegrał u siebie 1:2 z Romą.

Tin Matić (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin przegrał na wyjeździe 1:3 ze Slovanem Bratysława. Matić z powodu urazu nie znalazł się w kadrze zespołu. Identycznie było w przegranym starciu z Dunajską Stredą 1:2.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Sulley został zmieniony w 58. minucie meczu ze Slovanem. Natomiast w rywalizacji z Dunajską stredą zdobył bramkę na 1:0, ale ostatecznie jego zespół przegrał 1:2.

Konrad Michalak (Wisła Płock) – Wisła Płock w poniedziałek o godzinie 18:00 zagra na wyjeździe z Cracovią.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Arka rozegrała dwa spotkania na wyjeździe w ubiegłym tygodniu. Obydwa starcia wygrała. Najpierw pokonała po dogrywce w Pucharze Polski 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała, a następnie zwyciężyła z Piastem Gliwice w lidze 1:0. W pierwszym Szwoch wszedł chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry i był bliski zanotowania asysty, zaś w drugim pojawił się na boisku w 69. minucie i chwilę potem mógł strzelić gola z rzutu wolnego, ale delikatnie pomylił się przy uderzeniu.

Jakub Szrek (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała u siebie z Ruchem Chorzów 1:3. Szrek nie znalazł się w kadrze meczowej. Piłkarz został zwolniony z powodów rodzinnych.

Adrian Małachowski (Pogoń Siedlce) – Małachowski cały mecz z chorzowianami przesiedział na ławce rezerwowych.

Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – Podbeskidzie rozegrało dwa spotkania w ubiegłym tygodniu. Najpierw przegrali u siebie po dogrywce z Arką Gdynia 1:2 w Pucharze Polski, a następnie wygrali na wyjeździe 2:0 z Miedzią Legnica w lidze. Kozak wystąpił tylko w pucharowym starciu. W 70. minucie zmienił Szymona Sobczaka. Wypożyczony legionista otrzymał żółtą kartkę (skrót tutaj).

Mateusz Hołownia (Ruch Chorzów) – Ruch również rozegrał dwa mecze w ubiegłym tygodniu. Najpierw w poniedziałek przegrał u siebie 1:2 z Górnikiem Łęczna, następnie w niedziele pokonał Pogoń Siedlce na wyjeździe 3:1. Hołownia w obu spotkaniach grał przez 90 minut. Po starciu w Siedlcach mówił tak: - Długo czekaliśmy na zwycięstwo, w końcu przyszło. Wcześniej brakowało nam szczęścia w końcówkach. Tym razem się to odwróciło i to my w ostatnich minutach rozstrzygnęliśmy losy spotkania. Zerkamy już w górę tabeli. Fajnie, że wyszliśmy już z tych ujemnych punktów. Oby tak dalej. Mam nadzieję, że przyjdą kolejne wygrane, że rozpoczniemy tym razem dobrą passę - mówi "Hołek".

Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie przegrało u siebie z Wigrami Suwałki 0:1. Nawotka grał cały mecz.

Rafał Makowski (Zagłębie Sosnowiec) – Makowski na murawie pojawił się w drugiej połowie. W przerwie zmienił Sebastiana Milewskiego. Wypożyczony legionista otrzymał żółtą kartkę.

Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec) – Sanogo w spotkaniu z Wigrami został zmieniony w 67. minucie przez Szymona Lewickiego.

Radosław Majecki (Stal Mielec) – Stal przegrała na wyjeździe 0:1 z Odrą Opole. Majecki grał przez 90. minut. Skapitulował po strzale Szymona Skrzypczaka z rzutu karnego (skrót tutaj).

Michał Suchanek (Górnik Łęczna) – Górnik najpierw pokonał na wyjeździe Ruch Chorzów 2:1, a następnie zwyciężył u siebie 1:0 z GKS-em Tychy. Suchanek z chorzowianami grał przez całą pierwszą połowę i w przerwie zmienił go Dariusz Jarecki. Z tyszanami zaś to wypożyczony legionista zastąpił Jareckiego w 77. minucie.

Mateusz Leleno (Puszcza Niepołomice) – Puszcza wygrała u siebie 3:1 ze Stomilem Olsztyn. Leleno nie znalazł się w kadrze meczowej.

Skrót meczu Ruch Chorzów 1:2 Górnik Łęczna: