Wypożyczeni: Bajdur strzela, Stromecki asystuje

Emil Kopański

21.10.2013 22:22

(akt. 21.12.2018 15:18)

Tylko jeden z wypożyczonych legionistów zdołał wpisać się w miniony weekend na listę strzelców. Mowa o Michale Bajdurze, ale jego Kolejarz Stróże i tak przegrał z Arką Gdynia. Asystę zaliczył Marcin Stromecki, który rozegrał bardzo dobry mecz ze Stalą Stalowa Wola.

Jakub Szumski (Piast Gliwice *) – cały mecz z Legią Warszawa (1:4) przesiedział na ławce rezerwowych.

Damian Zbozień (Piast Gliwice *)
 – zagrał 90 minut w spotkaniu z Legią, ale niczym się nie wyróżnił.

Bartosz Żurek (Cracovia) –
nie zagrał w wygranym przez Cracovię 4:2 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, spędzając go na ławce rezerwowych.

Kamil Kurowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) –
nie wystąpił w meczu z Cracovią.

Aleksander Jagiełło (Podbeskidzie
) – trener Czesław Michniewicz postawił na Olka od pierwszej minuty spotkania z Cracovią (2:4). Wypożyczony z Legii zawodnik spędził na murawie 74 minuty, po czym został zmieniony przez Marcina Wodeckiego. W tym czasie oddał jeden celny strzał.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – Dolcan rzutem na taśmę uratował remis 2:2 w wyjazdowym spotkaniu z Energetykiem ROW Rybnik. Długołęcki zagrał przez 68 minut, po czym zmienił go Marcin Figiel.

Kamil Mazek (Dolcan) – w 60. minucie spotkania z Energetykiem ROW zastąpił Łukasza Matuszczyka.

Tomasz Prejs (Dolcan) – nie wystąpił w meczu z Energetykiem ROW.

Konrad Jałocha (Chojniczanka Chojnice
) – w zremisowanym 2:2 meczu z Miedzią Legnica trener Chojniczanki, Mariusz Pawlak postawił na Rafała Misztala.

Michał Bajdur (Kolejarz Stróże)
 – wypożyczony z Legii piłkarz już w 15. minucie spotkania z Arką Gdynia trafił do siatki. Niestety, nie mógł cieszyć się ze zwycięstwa – Arka wygrała 3:1. Bajdur grał przez pełne 90 minut, strzelił także drugiego gola, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Marcel Gąsior (GKS Tychy)
 – tyszanie wygrali 1:0 z Flotą Świnoujście. Gąsior rozegrał cały mecz, został ukarany żółtą kartką.

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec)
 – nie zagrał w przegranym przez Zagłębie 0:1 spotkaniu z MKS Kluczbork.

Bartłomiej Czarnecki (Zagłębie Sosnowiec) – w 68. minucie meczu z MKS zmienił Łukasza Tumicza.

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki) – rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu z Pelikanem Łowicz. Zespół z Suwałk wygrał 1:0 i znajduje się na trzecim miejscu w tabeli.

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) – Pogoń na własnym stadionie ograła Stal Stalowa Wola 2:0. Stromecki wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 87 minut, a zastąpił go Bartosz Kaszubowski. Po uderzeniu Marcina w 26. minucie spotkania piłkę odbił bramkarz Stali, a do siatki skierował ją Adrian Dziubiński. Stromecki zaliczył też dobre podanie do Samuelsona Odunki i mało brakowało, a zapisałby na swoim koncie drugą asystę. To były bardzo udane zawody pomocnika Pogoni.

Kamil Dankowski (Legionovia)
 – nie zagrał w zremisowanym przez Legionovię 1:1 meczu ze Stalą Rzeszów.

Kordian Latos (Legionovia)
 – nie wystąpił w spotkaniu ze Stalą.

Paweł Wolski (Legionovia)
 – wszedł na boisko w 76. minucie meczu ze Stalą, jednak nie starczyło mu czasu, aby czymś się wyróżnić.

* - Szumski i Zbozień zostali sprzedani do Piasta, ale mają wpisaną w kontrakt klauzulę pozwalająca Legii na ich odkupienie. Dlatego też będzie cały czas śledzili ich losy.