Wypożyczeni: Bajdur z impetem wszedł w nowy sezon

Łukasz Pazuła

03.08.2015 10:44

(akt. 21.12.2018 15:18)

Ruszył sezon w I i II lidze. Większość z wypożyczonych legionistów wystąpiło w inauguracyjnych meczach swoich drużyn. W ubiegłym tygodniu najlepiej spisał się Michał Bajdur, który strzelił dwa gole dla swojej drużyny w spotkaniu z Pogonią Siedlce. W Sosnowcu przed starciem Zagłębia z Wisłą Płock była sprzedawana okolicznościowa koszulka z napisem: „Arak is back”. Henrikowi Ojamie zaś skończyło się wypożyczenie w norweskim Saprsborg 08.

Henrik Ojamaa (Sarpsborg 08) – W czwartek Estończykowi skończyło się wypożyczenie. Ojamaa teoretycznie powinien wrócić do Legii, lecz w Warszawie nikt go nie wyczekuje. Jego menadżer szuka mu nowego pracodawcy, ale należy pamiętać, iż pomocnik ma jeszcze półtora roczny kontrakt z wicemistrzami Polski.

Jakub Kosecki (SV Saundhausen) – Saundhausen wygrało na własnym obiekcie 4:3 z Union Berlin. Kosecki zagrał w tym spotkaniu 79 minut. W momencie kiedy „Kosa” schodził z boiska, jego drużyna przegrywała 2:3.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) - Ruszyła 1. kolejka I ligi. Olimpia Grudziądz przegrała swoje spotkanie z Rozwojem Katowice. Kurowski wszedł w 72. minucie meczu, zmienił byłego legionistę - Marcina Smolińskiego.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Wigry przegrały swój wyjazdowy mecz 0:2 z GKS-em Katowice. Moneta zagrał całe spotkanie.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – „Kali” rozpoczął mecz w pierwszym składzie i został zmieniony w 83. minucie. Na murawie zastąpił go Robert Hirsz.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Dolcan wygrał na wyjeździe z Pogonią Siedlce 4:0. Bajdur strzelił dwa gole w tym spotkaniu. Jego zdobyta bramka w 24. minucie spotkania była pierwszym trafieniem w nowym sezonie I ligi. Wypożyczony legionista na boisku przebywał 66 minut. W jego miejsce wbiegł Damian Świerblewski.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – „Wietes” cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie przegrało swój pierwszy mecz w I lidze 0:1 z Wisłą Płock u siebie. Arak mimo że miał parę sytuacji do strzelenia gola, tym razem nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Przed spotkaniem na stadionie sosnowiczan sprzedawana była koszulka z napisem: „Arak is back”. Wypożyczony napastnik jest przedstawiony na nim jako rewolwerowiec, ponieważ w ubiegłym sezonie zdobywał bramki dla „Chłopców znad Branicy” jak na zawołanie. Snajper rozegrał całe spotkanie.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mizgała również mógł strzelić gola dla swojego zespołu przy wyniku bezbramkowym. Ta sztuka mu się jednak nie udała. Pomocnik na murawie był obecny przez 69 minut, zastąpił go Michał Fidziukiewicz.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) - Chrobry wygrał na wyjeździe 2:0 z MKS-em Kluczborkiem. Gąsior cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka zremisowała swoje spotkanie 1:1 z Zawiszą Bydgoszcz. Jałocha miał kilka udanych interwencji w pierwszej połowie meczu. Wypożyczony golkiper zagrał pełne 90minut.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – W spotkaniu z Dolcanem Dzięcioł przesiedział cały mecz na ławce rezerwowej.