Wypożyczeni: Bramka Prejsa, powrót Dankowskiego

Emil Kopański

29.04.2014 13:11

(akt. 21.12.2018 15:18)

Kolejny pracowity weekend mają za sobą wypożyczeni legioniści. Dobrze spisał się zwłaszcza Tomasz Prejs, który celnym strzałem ustalił wynik meczu Dolcanu Ząbki z Miedzią Legnica. Do gry od pierwszych minut powrócił Kamil Dankowski, lecz nie zaliczy swojego występu do najlepszych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym, cotygodniowym raportem.

Jakub Szumski (Piast Gliwice*) - Piast przegrał 3:4 z Jagiellonią Białystok, a Szumski cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Bartosz Żurek (Cracovia) – Cracovia przegrała 0:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a Żurek nadal zmaga się ze skutkami poważnej kontuzji.

Aleksander Jagiełło (Lechia Gdańsk) – Lechia bezbramkowo zremisowała z Ruchem Chorzów, ale Jagiełło nie znalazł się w osiemnastce meczowej. Rozegrał natomiast 90 minut w przegranym 1:3 meczu rezerw z Gwardią Koszalin.

Patryk Mikita (Widzew Łódź) – Widzew zremisował z Koroną Kielce 2:2, ale bez udziału Mikity. Ten rozegrał 59 minut w meczu rezerw Widzewa z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (1:2).

Łukasz Bogusławski (Widzew Łódź) – rozegrał 90 minut w meczu Widzewa II Łódź z Pogonią.

Mateusz Cichocki (Arka Gdynia) – Arka po remisie z GKS Bełchatów (1:1) znajduje się już tylko jeden punkt od strefy premiowanej awansem do T-Mobile Ekstraklasy. Cichocki w meczu z liderem rozegrał pełne 90 minut.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – Dolcan odniósł przekonujące zwycięstwo 3:0 w wyjazdowym meczu z Miedzią Legnica. Długołęcki nie wystąpił w tym spotkaniu.

Kamil Mazek (Dolcan Ząbki) – trener Robert Podoliński postawił na Mazka w podstawowym składzie. W 63. minucie Kamil został zmieniony przez Tomasza Prejsa.

Tomasz Prejs (Dolcan Ząbki) – w 63. minucie z Miedzią zmienił Kamila Mazka i zdołał wpisać się na listę strzelców. Na cztery minuty przed końcem spotkania po szybkiej kontrze w sytuacji sam na sam pokonał Andrzeja Bledzewskiego. Było to pierwsze trafienie Prejsa w barwach Dolcanu.

Marcel Gąsior (GKS Tychy) – ponownie znalazł się w wyjściowym składzie na mecz GKS. Tym razem tyszanie pokonali 1:0 Stomil Olsztyn. W 15. minucie obejrzał żółtą kartkę za faul na Pawle Głowackim, a w 61. minucie zmienił go Ivica Zunić.

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki) – Wigry doznały porażki w Zambrowie z tamtejszą Olimpią (0:1), ale jeszcze bez udziału wracającego do gry Widejki. Porażka spowodowała zmianę trenera Wigier – Donatasa Venceviciusa zastąpił Zbigniew Kaczmarek.

Michał Grudniewski (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie przegrało na własnym terenie z liderem rozgrywek, Chrobrym Głogów 1:2. Grudniewski rozegrał pełne 90 minut.

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec) – nie wystąpił w spotkaniu z Chobrym.

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) – wrócił do gry po poważnej kontuzji. W 86. minucie meczu ze Zniczem Pruszków (1:0) zmienił Huberta Tomalskiego. Zagrał także w meczu rezerw Pogoni z Okęciem Warszawa (5:4).

Kamil Dankowski (Legionovia Legionowo) – zespół z Legionowa przegrał pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej, ulegając Siarce Tarnobrzeg 1:4. Dankowski powrócił do składu, rozgrywając pełne 90 minut. W 37. minucie sprokurował rzut karny, zagrywając piłkę ręką we własnym polu karnym.

Paweł Wolski (Legionovia Legionowo) – podobnie jak Dankowski pojawił się w wyjściowym składzie Legionovii na mecz z Siarką, ale grał nieco krócej. W 59. minucie zmienił go Kamil Tlaga.

Patryk Sokołowski (Olimpia Elbląg) – nie zagrał w spotkaniu z Concordią Elbląg (3:0).

Maciej Prusinowski (Olimpia Elbląg) – rozegrał 90 minut w meczu z Concordią.

Kordian Latos (Jarota Jarocin) – pojawił się w wyjściowym składzie Jaroty na mecz z Rozwojem Katowice (1:2). W 29. minucie doznał urazu, na szczęście niezbyt poważnego, a zmienił go Adam Durowicz.

Bartłomiej Czarnecki (Pilica Białobrzegi) – Pilica zremisowała przed własną publicznością z Wartą Sieradz 1:1. Czarnecki wszedł na boisko w 82. minucie, zmieniając Kacpra Wnuka.

Artur Dębiec (Ożarowianka Ożarów Mazowiecki) – Ożarowianka pauzowała w rozgrywkach IV ligi.

* - Szumski został sprzedany do Piasta, ale Legia nadal ma możliwość odkupienia bramkarza, więc nadal będziemy śledzić jego sytuację w klubie.