News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Czerwona kartka Sulejmaniego

Łukasz Pazuła

10.10.2016 08:02

(akt. 21.12.2018 15:18)

Przez przerwę na mecze reprezentacji wypożyczeni legioniści grający w Ekstraklasie nie zanotowali żadnego oficjalnego meczu. Jednakże niższe ligi nie zastopowały rozgrywek. Ubiegły tydzień nie będzie miło wspominał Jakub Szumski, który popełnił błąd w starciu z Bytovią Bytów. Alban Sulejmani natomiast dostał czerwoną kartkę w międzynarodowym spotkaniu jego kadry z Irlandią Północną. Zapraszamy na nasz raport.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Arka w zeszłym tygodniu nie rozegrała żadnego meczu.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia) – Jak wyżej.

Michał Masłowski (Piast Gliwice) – Piast w ubiegłym tygodniu zagrał sparing z MFK Karvina. Wicemistrzowie Polski wygrali 2:1. Masłowski na murawie przebywał przez 65 minut. Został zmieniony przez Sasę Zivca.

Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów) – Ruch w zeszłym tygodniu nie rozegrał żadnego meczu.

Alban Sulejmani (Pogoń Siedlce) – Sulejmani wystąpił w dwóch meczach w reprezentacji Macedonii u-19. Jego kadra obydwa spotkania przegrała. Najpierw ponieśli porażkę z Polską 0:4, a następnie przegrali 1:2 z Irlandią Północną. Pomocnik z biało-czerwonymi zanotował pełne starcie, ale z wyspiarzami w 84. minucie otrzymał czerwoną kartkę.

Rafał Makowski (Pogoń Siedlce) – Pogoń przegrała na wyjeździe 0:1 z GKS-em Katowice. Makowski został zmieniony w 85. minucie przez Marcina Paczkowskiego.

Aleksander Karbowiak (Stomil Olsztyn) – Rezerwy Stomilu przegrały u siebie 2:6 z Unią Sucz. W podstawowej jedenastce wystąpił Karbowiak.

Miłosz Kozak (Wigry Suwałki) – Kozak wystąpił w reprezentacji Polski do lat 20. Biało-czerwoni przegrali z Włochami 0:3. Pomocnik na boisku pojawił się tuż po przerwie, zmienił Mateusza Wdowiaka.

Robert Bartczak (Zagłębie Sosnowiec) – Bartczak również wystąpił w meczu reprezentacji Polski do lat 20. Na murawie pojawił się w 64. minucie. Pomocnik zmienił Pawła Stolarskiego. Ponadto „Barry” zagrał także w spotkaniu Zagłębia Sosnowiec z Bytovią Bytów. Jego klub zremisował 3:3, a wypożyczony legionista wszedł na plac gry na ostatni kwadrans. Zastąpił Martina Pribulę.

Arkadiusz Najemski (Zagłębie Sosnowiec) – Najemski zagrał cały mecz z Bytovią. Obrońca w 59. Minucie był bliski zdobycia bramki, lecz finalnie nie wpisał się na listę strzelców.

Konrad Handzlik (Zagłębie Sosnowiec) – Handzlik wystąpił w dwóch meczach reprezentacji Polski do lat 19. Biało-czerwoni najpierw wygrali 4:0 z Macedonią, a później przegrali ze Słowacją 0:1. Wypożyczony legionista z Macedończykami zanotował 72. minuty, został zmieniony przez Sebastiana Szymańskiego. Ze Słowakami natomiast zaliczył 78. minut. Zastąpił go Paweł Olszewski.

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec) – Szumski zagrał cały mecz z Bytovią. Golkiper popełnił błąd przy pierwszej bramce. Bramkarz w 2. minucie podał piłkę do rywala, a ten skorzystał z prezentu i strzelił gola. Później wypożyczony legionista popisał się kilkoma interwencjami, ale mimo wszystko dwa razy jeszcze wyciągał futbolówkę z siatki. - Teraz do naszego zespołu przyszedł trener Mandrysz, który wymaga od nas, żebyśmy konstruowali każdą akcję od tyłu. Bramkarz jest bardzo ważnym elementem w tej taktyce. Rozpoczynamy atak od naszej bramki. W spotkaniu z Bytovią nasz szkoleniowiec zadebiutował, a ja wziąłem sobie trochę za bardzo do serca jego polecenia. Zdarzył mi się błąd techniczny, który sporo nas kosztował, ponieważ straciliśmy bramkę. Traktuję to jako nauczkę na przyszłość. Pragnę wyciągnąć z tego wnioski. Później podczas tego meczu robiłem wszystko, żeby zmazać tę plamę. Starałem się bronić jak najlepiej, ale niestety nie udało nam się wygrać z bytowaniami – powiedział nam „Szumi” w wywiadzie dla naszego serwisu.

- Zdecydowanie lepiej rozmawia się po dobrych występach niż po tych złych. Jednakże regularnie występuję w Zagłębiu. Jestem zadowolony z każdej minuty spędzonej na boisku. Mamy mocną drużynę, świetna w niej panuje atmosfera. Wiemy, że jak jeden z nas coś zepsuje podczas danej konfrontacji, to może liczyć na drugą osobę. Obecnie oceniam moją decyzję o wypożyczeniu pozytywnie. Zobaczymy co będzie dalej, to dopiero początek sezonu – mówił Szumski. Wywiad z wypożyczonym legionistą wkrótce pojawi się na naszej stronie.

Tin Matić (Zagłębie Sosnowiec) – Matić cały mecz z Bytovią przesiedział na ławce rezerwowych.

Arkadiusz Madeński (Legionovia Legionowo) – Legionovia przegrała na wyjeździe 1:2 z Gryfem Wejherowo. Madeński zanotował 81. minut i został zastąpiony przez Dzięcioła.

Ernest Dzięcioł (Legionovia Legionowo) – Dzięcioł w 81. minucie zastąpił Madeńskiego w spotkaniu z Gryfem.