Wypożyczeni: Czyste konta Kobylaka i Kikolskiego

11.07.2022 11:30

(akt. 11.07.2022 11:04)

Powoli kończy się okres przygotowawczy, za parę dni wystartują rozgrywki PKO Ekstraklasy, a także I oraz II ligi. W poprzednim tygodniu czyste konta zachowali Gabriel Kobylak i Maciej Kikolski, w sparingach wystąpili też Bartłomiej Ciepiela i Patryk Pierzak. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego (dotychczas) legionisty.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Stal wygrała 1:0 w sparingu z Resovią. "Ciepki" rywalizował przez 70 minut.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – W sobotę, 9 lipca, Radomiak rozegrał dwa mecze towarzyskie z Worskłą Połtawa. W pierwszym spotkaniu zespół z PKO Ekstraklasy zwyciężył 2:1, a w drugim przegrał 1:2. Kobylak wystąpił w pierwszej grze kontrolnej – rywalizował od 1. do 46. minuty, zachowując czyste konto.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Górnik jest po porażce z Avią Świdnik (0:1) i remisie z Motorem Lublin (1:1). Pierzak wystąpił w tym drugim sparingu – rozegrał 90 minut, pełnił rolę jednej z "dziesiątek" (ustawienie 3-4-2-1), znaczna większość jego podań była celna.

Wypożyczony legionista pokazywał się do gry, ochoczo wbiegał w pole karne przy dośrodkowaniach, zakładał wysoki pressing, który kilka razy przyniósł efekt (przecięcie podania/wywalczenie autu). Miał parę przechwytów – tuż po przerwie odebrał piłkę na 30. metrze, po czym prostopadle podał do Dawida Tkacza, którego strzał z 15. metra został złapany przez golkipera. Przy centrach z rzutów rożnych "Pierzu" zbiegał na bliższy słupek – w ten sposób w 7. minucie główkował w kierunku dalszego słupka, po czym złapał się za głowę, bo futbolówka przeleciała minimalnie obok bramki (akcja od 36:45 na poniższym filmie).

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – W ostatnią sobotę II-ligowiec zwyciężył 2:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki. "Kikol" rozegrał cały sparing, zachował czyste konto.