Wypożyczeni: Czyste konto Jałochy, asysta Monety

Łukasz Pazuła

16.11.2015 08:31

(akt. 21.12.2018 15:18)

Aż pięciu legionistów w poprzednim tygodniu nie rozegrało żadnego meczu. Zespoły Jakuba Koseckiego, Jakuba Araka i Przemysława Mizgały z nikim się nie pojedynkowały, Michał Bajdur całe spotkanie z MKS-em Kluczbork przesiedział na ławce rezerwowych, a Marcel Gąsior nie znalazł się w kadrze swojej drużyny na starcie z Arką Gdynia. Ernest Dzięcioł w konfrontacji z Chojniczanką Chojnice został wykluczony z boiska, zaś Konrad Jałocha zachował pierwszy raz czyste konto od 10 października.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen) – Drużyna Koseckiego nie rozgrywała w poprzednim tygodniu żadnego meczu.

Kamil Kurowski (Olimpia Grudziądz) – Olimpia przegrała u siebie z Wigrami Suwałki 0:2. „Kura” rozegrał 75 minut i został zmieniony przez Roberta Szczota.

Łukasz Moneta (Wigry Suwałki) – Moneta zaliczył 85 minut w spotkaniu z Olimpią. Wypożyczonego legionistę zmienił Mateusz Żebrowski. Pomocnik zanotował asystę przy pierwszym golu. Został też wybrany do jedenastki kolejki w tygodniku „Piłka Nożna”.

Bartłomiej Kalinkowski (Wigry Suwałki) – Kalinkowski w spotkaniu z Olimpią rozegrał pełne spotkanie.

Michał Bajdur (Dolcan Ząbki) – Dolcan zremisował na własnym obiekcie z MKS-em Kluczbork 1:1. Bajdur cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Ząbkowianie w tym spotkaniu obejrzeli dwie czerwone kartki. W pierwszym składzie wyszedł za to były piłkarz naszego klubu Aleksander Jagiełło. Miał jedną sytuację bramkową, ale jej nie zakończył strzałem.

Mateusz Wieteska (Dolcan Ząbki) – Wieteska wystąpił w dwóch spotkaniach reprezentacji Polski do lat 19. Najpierw Polacy wygrali z Bułgarią 1:0, a następnie pokonali Cypr 3:0. „Wietes” zaliczył w tych meczach 180 minut gry. Obrońca w jednym i drugim starciu został upomniany żółtą kartką.

Jakub Arak (Zagłębie Sosnowiec) – Zagłębie nie rozegrało żadnego meczu. Spotkanie z Zawiszą Bydgoszcz, które miało odbyć się w ubiegłym tygodniu, zostało przełożone na 5 grudnia.

Przemysław Mizgała (Zagłębie Sosnowiec) – Mecz z Zawiszą został przełożony na 5 grudnia.

Marcel Gąsior (Chrobry Głogów) – Chrobry przegrał z Arką Gdynia 0:1 na swojej arenie. Gąsior pauzował w tej kolejce za żółte kartki.

Ernest Dzięcioł (Pogoń Siedlce) – Dzięcioł w ubiegłym tygodniu rozegrał dwa mecze. Obrońca wystąpił w rewanżowym, towarzyskim spotkaniu  reprezentacji Polski U-18 przeciwko Serbii. Polacy wygrali 5:0, a wypożyczony legionista na boisku przebywał przez 72. minuty. Na murawie zastąpił go Maciej Felsch. Następnie defensor wraz ze swoim klubem wybrał się do Chojnic. Pogoń przegrała z Chojniczanką 0:1. Wychowanek Korony Jadów już w 38. minucie musiał zejść z boiska, ponieważ sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

Konrad Jałocha (Arka Gdynia) – Jałocha zachował czyste konto w spotkaniu z Chrobrym Głogów. Wypożyczony golkiper grał przez 90 minut.